Anasayfa , Haberler , Berkin Elvan yaşamını yitirdi

Berkin Elvan yaşamını yitirdi

berkin-elvanAHM |11-03-2014 |Bu sabah aramızdan  ayrılan  Berkin Elvan Okmeydanı hastanesinden alınarak Yeni Bosna Adli tıpa götürüldü. Berkin Elvan’ın cenaze proğramı belli oldu. Yarın saat 12.00’da Okmeydanı Cem Evinde cenaze töreni yapılacak, ardından 15.00 da Şişli Camii önünde toplanarak Feriköy Mezarlığına yürünecek. Cenaze Feriköy mezarlığına defnedilecek.

Berkin Elvan’ı yalnız bırakmayan yüzlerce kişi hastane önünde Adli Tıp’a gitmeyi beklerken, “Katil devlet hesap verecek”, “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak”, “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Umudun çocuğu Berkin Elvan” sloganları atıyor.

Berkin Elvan için Partizan`ın   yaptığı açıklamayı  ve çağrıyı   paylaşıyoruz. (AHM)

Mizanpaj 1… Ve çocuk gülüşün hep içimizde kalacak!

Berkin Elvan mücadelemizde yaşayacak!

Bugün çok öfkeliyiz!

Bugün çok hüzünlüyüz!

Ve bugün kavga doluyuz!

Çünkü 269 gündür umudun adı olan Berkin’imizi, sabahın erken saatlerinde kaybettik.

Aslında onu kaybetmedik!

Onu, 269 gündür direnen yüreğini ve çocuk gülüşünü hep yaşatacağız!

27 Mayıs 2013’ten bu yana sokakları isyanla tutuşturan Gezi direnişçileri olarak, bu ülkedeki ve dünyadaki haksız düzenin ortadan kalkması düşüyle kan ve can bedeli mücadele veren devrimciler olarak yaşatacağız!

Mehmet, Abdocan, Ethem, Ali İsmail, Medeni ve Ahmet ile birlikte ölümsüzler kervanına ekleyip direnişimizde yaşatacağız!

Kürt halkına zulmü ve katliamı reva gören, Kürt düşmanı naraları eşliğinde son olarak Roboskî’de 34 canımıza ve Gever’de 2 canımıza kıyan faşist TC devletine karşı isyanımızda yaşatacağız!

Kanımızı ve alınterimizi ayakkabı kutularına dolduranların, bu paraları el birliği ile baba-oğul “sıfırlayamaların” sömürü düzenini ve faşizmini “sıfırlama” mücadelesinde yaşatacağız!

Wan’da devlet görmezden geldiği için hastalıktan yaşamını yitiren ve babasının 1,5 yaşındaki Muharrem’in ahını alacak ve sana söz Berkin, 269 gündür sana bu acıyı yaşatanlardan, tetiği çekenlerden ve onu “kahraman” ilan devletten hesap soracağız!

Sana söz Berkin!

PARTİZAN