Home , Avrupa , “Bedenimizin önemi yok, düşüncelerimizdir önemli olan. Onun için yaşıyoruz!“

“Bedenimizin önemi yok, düşüncelerimizdir önemli olan. Onun için yaşıyoruz!“

Haber Merkezi | 08.06.2020 | “Münih Komünistler Davası“ olarak kamuoyunda bilinen ve 10 devrimcinin yargılandığı Almanya tarihinin en uzun süredir devam eden politik davasıyla ilgili olarak dün (07.06) ATİK Haber Merkezi tarafından kamuoyunu bilgilendirme amacıyla bir canlı yayın gerçekleştirildi. Yayına dava avukatlarından biri olan Av. Yener Sözen ile dava sanıklarından Erhan Aktürk konuk olarak katılım sağladılar.

Yaklaşık bir buçuk saat süren canlı yayın; savcının okuduğu esas hakkında mütalaa, mahkeme heyetinin dava boyuncaki tavrı, TKP-ML ve TKP-ML’ye bağlı olan TİKKO’nun Türkiye’de yürüttüğü askeri çalışmaların içeriği ve niteliği, TKP-ML’nin Almanya’da yürüttüğü çalışmalar, tutsaklara yönelik gerçekleştirilen tecrit ve hukukdışı kimi uygulamalar, dava sürecindeki savunmanın olumlu tarafları ve savcılığın ifadelerindeki kimi olumlu tespitler, iddianamedeki olumsuz ve altıboş iddialar, Alman mahkemelerinde alınacak olan kararların tüm AB için bağlayıcı olup olmayacağı ve daha birçok konu üzerinde duruldu.

Oldukça kapsamlı bilgilendirmelerin yapıldığı yayını kaçıranlar veya izlemeyenler için tamamını aşağıdaki adreslerden birine girerek izleme fırsatı sunuyoruz.

Ayrıca, mahkemenin başlamasının yıldönümünde, 16 Haziran’da tüm alanlarda eşzamanlı dayanışma eylemleri yapılacaktır. Duyarlı tüm kamuoyunu bu eylemlere destek olmaya ve katılmaya çağırıyoruz.

https://www.facebook.com/watch/?v=728902054576302
https://www.youtube.com/watch?v=TuN-k0ErsB0

scroll to top