Home , Avrupa , Baskınlar ve tutuklamalar Hamburg ve Zürich`te protesto edildi

Baskınlar ve tutuklamalar Hamburg ve Zürich`te protesto edildi

IMG 0645Hamburg: 26 Nisan’da İstanbul merkezli yapılan operasyonda Özgür Gelecek Gazetesi çalışanları, okurları ile Partizan okurları gözaltına alınmıştı.

ATİK Konseyinin aldığı karar doğrultusunda ATİF Hamburg olarak bugün (28 Nisan) Türk Konsolosluğu önünde ÖG çalışanlarına ve Partizan okurlarına karşı yapılan baskı, gözaltı ve tutuklamalar protesto edildi.

Gerçekleşen eylemde Türk devletinin son süreçte devrimcilere ve Kürt ulusuna yönelik baskı ve katliamları kınandı ve gözaltına alınanların serbest bırakılması istendi. Yapılan açıklamada “Baskı ve Tutuklamalarınız Sökmeyecek, Direnişi Büyüteceğiz” yazılı pankart açıldı. Eyleme ADHK ve Nav-Dem de destek verdi.

Zürih:

943752_956916067710640_4737116123220480243_nÖzgür Gelecek çalışanları ve PARTİZAN okurlarına yönelik yapılan operasyon ve tutuklamalar, Zürih’te, İTİF-YDG-Yeni Kadın tarafından Türk konsolosluğu önünde protesto edildi.

 

Polisin yoğun güvenlik önlemi almış olduğu gözlemlenen eylemde, ATİK konseyinin yayınladığı açıklama okunarak, Basın emekçilerinin ve devrimcilerin derhal sebest bırakılması çağrısı yapıldı.

ATİK ın çağrısıyla yapılması planlanan protesto gösterilerinin Viyana, Hannover ve Berlinde`de yapılacağı  dün duyurulmuştu.