Home , APP , Başkanlarını mezarı başında andılar

Başkanlarını mezarı başında andılar

Haber Merkezi|21.03.2021|FC Birumut Spor Kulübü, geçtiğimiz ay hayatını kaybeden, kulübün eski başkanlarından Dursun Çaktı’yı mezarı başında andı.

Ulm’da uzun yıllardır devrimci-demokrat ve ilerici kesimin yer aldığı köklü futbol kulüplerinden FC Birumut Yönetim Kurulu ve üyeleri bir dönem kulübün başkanlığını da yapan ve son güne kadar üyesi olan Dursun Çaktı’yı andılar. 67 yaşında vefat eden Çaktı’nın mezarı başında saygı duruşuyla başlayan anma, Birumut Spor Kulübü Başkanı Şakir Erdugan’ın yaptığı konuşmayla devam etti. Başkan, Dursun Çaktı’dan çok şey öğrendiklerini dile getirerek “Güler yüzlü ve pozitif yaklaşımı en zor süreçte bizlere umut oldu” ‘diyerek, her zaman özlemle anacaklarını dile getirdi.

Konuşmanın ardından aile adına Dursun Çaktı’nın oğlu Binali Çaktı, yoldaşı da olan babasını anlatarak, ona bu denli sahip çıkılmasının haklı gururunu yaşadıklarını ve ortamın acılarını bir nebze dindirdiğini dile getirdi. Tohum Kültür Merkezi Başkanı Hasan Çelik “Dursun yoldaşın yeri ve katkılarının sonucu olarak hak ettiği bir sahiplenme ile karşılaştığı görüyor ve bunun kurumumuz olarak anlamlı ve değerli buluyoruz” dedi.

Anmaya FC Birumut taraftarları, Tohum Kültür Merkezi Üyeleri ve ilerici-demokrat çevreden kişiler katılım sağladı. Son olarak, anmaya katılanlar tarafından Dursun Çaktı’nın sevdiği türkü okunarak anma bitirildi.

Kaynak: https://www.avrupademokrat.com/baskanlarini-mezari-basinda-andilar/

 

 

scroll to top