Home , Avrupa , Aysel Kerinç İçin Stuttgart’ta Anma Etkinliği

Aysel Kerinç İçin Stuttgart’ta Anma Etkinliği

STUTTGART |03.02.2019| SKB’li Aysel Kerinç 1 Şubat Cuma günü hayatını kaybetti. Yoldaşları ve dostları tarafından Kerinç için dün (Cumartesi) anma etkinliği düzenlendi.

Aysel Kerinç yaşam mücadelesi verdiği hastanede cuma günü gözlerini yumdu. Aynı gün taziyeler kabul edilirken bir gün sonrasına Sosyalist Kadınlar Birliği tarafından Kerinç’i anma etkinliğine çağrı yapıldı.

Anma Etkinliği ailenin ve dostlarının acılarının paylaşıldığını içeren açılış konuşması ile Aysel Kerinç şahsında tüm güneşe uğurlananlar için gerçekleştirilen saygı duruşu ile devam etti. Kerinç için yapılan sinevizyon gösteriminin ardından MLKP tarafından yapılan konuşmada sevecenliği ve emektarlığı üzerinde durulurken anılarının yaşatılacağı sözü verildi. Anma etkinliğine Stuttgart Partizan tarafından sunulan mesajda da Kerinç’in mücadeleyi kendisi ile sınırlayan değil, çevresini özveriyle yükleyen, donatan demokrasi ve devrim mücadelesinin öznesi olduğu vurgulandı.

Mesaj şu şekilde sonlanıyor: “ Siper yoldaşlarımız Aysel; bu erken gidişinin derin acısını ruhumuza kalbimize bırakarak gidiyorsun senden önce gidenlerimizin yanına. O kattığın eşsiz emeği, dost sıcaklığını, annelik şefkatini, hatıralarını bırakıp gidiyorsun. Geride bıraktığın emeğin ve hatıralarını bizler sınıf mücadelesinde hız aldığımız köşe taşları olarak yarınlara devredeceğiz. Hani diyor ya ozan; bir parça hüzün varsa da şimdi daha inat, daha çetinceli yoldaşların. Rahat uyu ihlilalin sevdalısı. Bayraklarımız daha yükseklerde, seslerimiz daha gür meydanlarda yanıkılanacak. Seni anacağımız o kadar değerler yarattın ki, seni unutmak ne mümkün. Başta acılı ailen, eşin, çocukların olmak üzere, aktivisti olduğun Sosyalist kadın Birliğine, AGİF‘li dostlarımıza ve seni seven tüm dostlarımıza baş sağlığı diliyoruz.“ 

Ardından diğer devrimci ve demokratik kurumlar adınada başsağlığı mesajları sunulurken anma etkinliğinde Kerinç’in sevdiği türküler seslendirildi.