Home , Haberler , Aydın’da devletin Özgür Gelecek korkusu!

Aydın’da devletin Özgür Gelecek korkusu!

Aydın|15.04.2017|Özgür Gelecek gazetesine yönelik faşist T.c’nin saldırıları bilindiği gibi devam etmektedir.Özgür Gelecek gazetesi yazı işleri müdürü iken tutsak düşen gazeteci Aslı Ceren Aslan yanısıra  çeşitli illerdeki muhabirleri de bu baskılardan tutuklama terörüne maruz kalmakta onun dışında okurlara bu baskıların yapıldığı bilinen bir gerçek.Bu baskılara rağmen ezilenlerin sesi olmaya gerçekleri “ Gerçekler Devrimcidir“şiarı ile anlatmaya devam etmektedir.Faşist T.c’nin bu sistemli baskılarına ise son örnek Aydın ilinde yaşandı.

Didim’de devrimci demokrat ve yurtsevere kesimlere yönelik saldırı ve baskılara her gün bir yenisi ekleniyor.

Devrimci-sosyalist basının dağıtılmasını ve  devrimcilerin faaliyetini mutlak süreyle engellemeye çalışan Aydın- Didim emniyet ve savcısının, Özgür Gelecek’e dair düşmanlığı ise daha özel bir yerde durmakta.

Aydın savcısından “Özgür Gelecek her sayısına dava”

Özgür Gelecek okuru Can Akpınar hakkında ise Didim’e gelen Özgür Gelecek’in her sayısına Aydın Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “örgüt propagandası” yaptığı iddiasıyla dava açıldı. Akpınar’a hakkında “özellikle Kürt kökenli yurttaşları devletin aleyhine kışkırttığı, devletin saygınlığını rencide ettiği”  vb iddialar gerekçe gösterilerek yeni davalar açıldı.

Diğer taraftan geçtiğimiz yıl Didim’de YDG’nin “Abluka ve yasaklar değil, direniş kazanacak”  afişleri astıkları iddiasıyla açılan davanın sonuçlanması ile 3 genç ve 1 Özgür Gelecek okuru 2’şer yıl “ceza” aldı.

“Cezaları” istinaf mahkemesinde kesinleşen Ali Okmak ve Serhat Can ve Baran Toyam tutuklandı.