Home , Avrupa , Avusturya „Sıcak Sonbaharı“ Konuşuyor

Avusturya „Sıcak Sonbaharı“ Konuşuyor

AVUSTURYA|15.11.2022|Metal işçileri Toplu sözleşmede kendilerini ucuza kandırıp „Sıcak Sonbahar“ olarak adlandırırken, diğer sektörlerde işler daha da kötüye gidiyor.

Buna göre, kiliseye yakın hastanelerde grev hazırlıkları devam ediyor. Pek çok durumda yanlış bir şekilde yeterince teşhir edilmeyen bir dövüş geleneğine kesinlikle atıfta bulunabilecek bir sektör. Çünkü şu ana kadar mevcut olan „teklif“e göre, sağlık çalışanları ve doktorlar neredeyse hiçbir şey alamayacaklar, vida’nın vurguladığı gibi, onuncu hizmet yılındaki bir hemşire sadece 53 avro. Bu gerçekten de koronavirüse karşı ön saflarda 30 aylık yorucu bir savaşın ardından suratına atılan bir tokat olarak görüyor.

Sefil ücretleri ve maaşları ve çoğu zaman feci çalışma koşulları ile esnaflar, Çarşamba günü SWÖ’deki meslektaşlarıyla aynı şeyi yapacak ve sendika etkisini artırmak için Viyana ve Salzburg’da da taleplerini sokaklara taşıyacak.

Ayrıca demiryolu işçileri arasında, Perşembe ve bu hafta sonu yapılan başarısız özel müzakere turlarından sonra, giderek daha fazla endüstriyel eylem işareti var. Bir sonraki turda cepheler sertleşmeye devam ederse, muharebe önlemleri başlatılacak.

Aynı zamanda, maaş turları aynı şekilde sıkışmış olan bira üreticileri için de zarlar atılıyor. 11/24’te buna karşılık, özel sosyal ekonomide Avusturya çapında bir çalışma konseyi konferansı, SWÖ ihtilaflarının daha ileri gidişatını belirliyor. Corona krizindeki patlamasına ve son yıllarda rekor kârlara rağmen büyük darbe alan bilişim sektörü, şu anda bir sonraki müzakere tarihi için anlaştı. Nakliye çalışanları ve depolama sektörü için de eylemlet için iş toplantıları çağrıldı.

Yani Havalar soğurken, sendikaların önünde hala bir „Sıcak Sonbahar“ var.