Home , Avrupa , Avrupa Sürgünler Meclisi Genel kurulu 1 Aralık 2013, Pazar günü Köln de yapılacak.

Avrupa Sürgünler Meclisi Genel kurulu 1 Aralık 2013, Pazar günü Köln de yapılacak.

asp-meclisi-1top.resim_FRANKFURT |03-11-2013 | Avrupa Sürgünler Meclisi Yürütme Kurulu 2. Kasım  Cumartesi 2013 tarihinde Frankfurt kentinde toplandı. Bazı Yürütme Kurulu üyelerinin katılamadığı  4. Yürütme Kurulu   toplantısında;  Selma Metin, Güneş Uzun, Mahmut Özkan, Metin Ayçiçek, Enver Toksoy, Hayri Argav   hazır bulundu.

 

 

 

asp meclisi 1top.resim

5 saat süren toplantıda  gündemler ele alındı.Tartışmalar yürütüldü,çalışmalar değerlendirildi ve önümüzdeki dönemin en önemli çalışması olan ASM Genel kurulunun planlaması yapıldı. Hazırlıklar için görev paylaşımı gerçekleştirildi.

 

asp yürütme

 

34 Meclis üyesine yapılacak davet  dışında, Sürgünler çalışmasına katkı sunacak, destek verecek tüm kesimlerin,demokratik ve devrimci kurumların,sürgünlük sorunu yaşayan Ermeni,Ezidi,Süryani kurumlarının temsilcileri ile  zulüm ve işkenceye mağruz kalmış  tüm bireylerin de  basın ve medya aracılığı   ile davet edilmesi  kararlaştırılan  Genel Kurul toplantısı, 1 Aralık  2013   Pazar  günü, Melchiorstraße 3 – 50670 Köln  adresinde   yapılacak.  Genel Kurul  saat 12.00 de başlayacak.

Genel Kurul gündemine ilişkin tartışmalar yapıldı. Buna göre şu kararlar ve görüşler benimsendi. Belirlenen gündem maddesi Genel Kurul’a sunulacak, gelecek yeni ve farklı önerilerle orada son biçimi verilecek.

Yürütme’nin önereceği Gündem şöyle:

1-     Genel Kurul’un açılışı ve selamlama;

 2-     Divan’ın seçilmesi,

 3-     Çalışma raporunun okunması ve tartışılması

4-     ASP proğramının  okunması ve onanması.

 5-     Tüzel bir yapıya geçiş süreci ve  nasıl bir kurumlaşma? İç işlerliğimizi belirleyen çalışma ilkeleri ve yöntemlerinin görüşülmesi.

6-     Yeni Meclis  Seçimi-çalısma komisyonlarının oluşturulması.

 7-     Kamuoyuna deklerasyon yayınlanması.

 8-     Öneri , temenniler ve kapanış.

 

 

Adres:  Melchiorstraße 3  50670 Köln- 

Tarih: 1 Aralık  2013Pazar-Saat 12.00