Anasayfa , Avrupa , Atina Sokaklarında Turgut Kaya için Pankart Asma Eylemi Gerçekleşti

Atina Sokaklarında Turgut Kaya için Pankart Asma Eylemi Gerçekleşti

Atina |09.07.2018| Rehin siyasete karşı direnişi seçen devrimci Turgut Kaya için Atina sokaklarında Partizan aktivistleri pankart asma eylemleri gerçekleştirdi.

Türkiye’li devrimci Turgut Kaya’nın 30 Mayıs’taki duruşmasında Yunan mahkemeleri Türkiye’ye iade kararı vermişti. Bu kararın ardından Turgut Kaya 31 Mayıs’ta açlık grevine girerek iadenin durdurulması için bedenini açlığa yatırdı.

“Rehin siyasete karşı direnişi seçen devrimci Turgut Kaya”

Bunun üzerine 30 Mayıs tarihinden bugüne kurulan “Turgut Kaya Özgürlük Platformu” sokak eylemleri ile iadenin durdurulması için çalışmalar yürütmeye devam ederken Avrupa’nın birçok şehrinden Atina’ya gelen Turgut Kaya’nın yoldaşları da eylemler örgütlüyor.

Açlık grevinin 40. gününde Atina sokaklarına “Duydunuz mu! Atina’da bir devrimci 40 gündür açlık grevinde” yazılı pankartlar astı. Omonia, Poly teknik, Akademia ve Göçmen Politikalar Bakanlığının olduğu yerlerde pankartlar astı.

Bedenini 40 gündür açlığa yatıran Turgut Kaya’nın iadesinin durdurulması ve derhal serbest bırakılması için çeşitli eylemlikler örgütlenmeye devam ediliyor, ta ki Turgut Kaya Özgürlüğüne kavuşana kadar.