Home , Haberler , ATİK’li tutsakların davasında “delil”: Özgür Gelecek, İşçi-Köylü ve dersimnews haberleri!

ATİK’li tutsakların davasında “delil”: Özgür Gelecek, İşçi-Köylü ve dersimnews haberleri!

MÜNİH |15.02.2017| 10 Şubat Cuma günü 38. duruşmanın görüldüğü davada 10 ATİK üyesi yalnız bırakılmadı. Haftada iki gün Pazartesi ve Cuma günleri görülmekte olan duruşmalara ATİK üyeleri ile devrimci, demokrat kesimler katılarak, tutsak devrimcilerle dayanışmayı sürdürmeye devam ettiler.

38. duruşmada ATİK üye ve yöneticilerinin TKP/ML üyesi olduklarına “delil” olarak TİKKO’nun 2009 ve 2013 yıllarında HPG ile birlikte yaptıkları eylemlerin duyurulduğu İşçi-Köylü gazetesi haberleri gösterildi. Bu “delillere” ek olarak ise; DAİŞ’in saldırdığı ve destansı bir direnişin yaşandığı Kobanê ile ilgili TİKKO tarafından Deşt’te yapılan eylemin yer aldığı Özgür Gelecek gazetesi haberleri ile ihbarcı olduğu ve devletle çalışarak birçok gerillanın katledilmesinde rol oynadığı belirtilerek TİKKO gerillaları tarafından Ovacık’ta tutuklanan ve bu tutukluluk sırasında kalp yetmezliği sonucu ölen Cemal Beyazgül adlı şahsın haberinin yer aldığı “dersimnews” internet sitesi haberleri de mahkeme heyetinin dosyasında yerini aldı!

Tutsak avukatları bu haberlerin delil olarak sunulmasının mahkemenin ciddiyetini göstermesi bakımından eleştirdiler. Bu internet haberleri ve gazete kupürleri ile 129 b maddesine dayanılarak yapılmaya çalışılan suçlamaların hukuki değil siyasi olduğuna dikkat çekerek bu davanın hukuki olmayıp, tamamen politik bir dava olduğuna dikkat çektiler.

scroll to top