Home , Avrupa , ATİK tüm bileşenleri ile sürecini tartışıyor

ATİK tüm bileşenleri ile sürecini tartışıyor

Almanya|10.09.2017|Friedrichshafen şehrinde, 24. ATİK konseyinin örgütlediği toplantı konfederasyon bileşeni federasyon yönetimleri (ATİGF, ATİF, İTİF, HTİF, Fransa Komitesi ve Londra Tohum Kültür Derneği), YDG ve Yeni Kadın MYK’ları ve yine konfederasyona bağlı komisyonların büyük çoğunluğunun katılımı ile birinci gününde devam ediyor.

Toplantı eş başkan Süleyman Gürcan’ın açılış konuşması ve ardından devrim ve demokrasi mücadelesinde yitirilenler şahsında yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Avrupa’daki güncel siyasal gelişmeler üzerinden önümüzdeki sürecini tüm bileşenleri ile ileriye taşımak, siyasal, politik ve örgütsel işleyişe perspektif sunmak için 24. Dönem ATİK konseyinin 2.toplantı sonuçlarında sunduğu yazı okundu.

Konseyin tüm yönetici organları ile önümüzdeki dönem çalışmalarını kollektif akıl ile örgütlemek, sorunlarını aynı yöntemle çözmek için ihtiyaç duyduğu yazının okunması ile devam etti.

Hazırlanan ve okunan yazının ardından konsey adına söz alan arkadaş özel olarak “Mücadelemizin olmazsa olması emperyalizme ve kapitalizme karşı mücadelenin Marks’ın yaşadığı dönemlerde ortaya koyduğu çelişkilerin ve tespitlerin hala geçerliliğini koruduğu” vurgusunu yaptı. Toplantının akışı içerisinde siyasal perspektife ve toplantının örgütlenmesine yönelik eleştiriler yapıldı. Toplantı tespit ve eklemelerinin ardından ATİF, İTİF’in sunumları ile devam ediyor

scroll to top