Home , Avrupa , ATİK 32. GENÇLİK VE TATİL KAMPI İÇİN KATALONYA’DA BULUŞUYORUZ!

ATİK 32. GENÇLİK VE TATİL KAMPI İÇİN KATALONYA’DA BULUŞUYORUZ!

ATİK 32. Gençlik ve Tatil Kampımız, 17 Temmuz – 07 Ağustos 2021 tarihleri arasında, İspanya’nın Costa Brava sahilinin, doğal sit alanı olan Aiguamolls de l’Empordà Tabiat Parkı’nın kalbinde yer alan Camping Nautic Almata’da gerçekleşecek.

Sistemin zaten her şekilde sınırladığı hayatlarımız, birbuçuk yıldır tüm dünyanın yaşadığı korona pandemisinin gölgesinde sınırlar daha da keskinleşerek nefes alınmaz hale getirdi. Uzunca süredir kitlesel etkinliklerimizi yapamaz durumda olsak ta, gelinen süreçte, virüsün yaz aylarında gerilemesinin yanı sıra, AB ülkelerindeki halkın önemli bir kesiminin aşılanmış olmasının da etkisiyle kampımızı daha rahat koşullarda gerçekleştireceğimizi umuyoruz. Bu kadar zor, stresli ve yorucu bir süreçten sonra güzel bir tatili hepimizin hak ettiği bir gerçeklik.

1985’ten beridir gerçekleştirdiğimiz kamplarımızdan da bilindiği gibi; bu etkinliğimiz, olanak ve imkânlarımız ölçüsünde, kolektif yaşam anlayışı çerçevesinde örgütlenmektedir. Kamplarımız; örgütlenmesinden, pratiğe uygulanmasına, kültürel üretimden beslenmeye, eğlencelerden toplu gezilere, politik çalışmalardan sürecin pratik yönetimine, eğitimlerine kadar baştan sona kolektifizm esas alınarak tasarlanmakta-uygulanmaktadır.

Yaz kamplarımız, 1985 yılından itibaren sistemin tüketime ve bireyci yaşam tarzına yönelik tatil anlayışına alternatif, kolektif ve üretken bir yaşam tarzını esas almış, sürekli yenilenerek ve gelişerek bugüne gelmiştir. Dolayısıyla kamplarımız kolektif yaşam tarzının pratikte uygulanır, yaşanabilir olmasını ve kolletifizmin dostlukları, insanca yaşamı, insana dair tüm güzellikleri nasıl geliştirdiğini göstermesi bakımından da çok değerli bir gelenek yaratmıştır.

Demokrasi, eşitlik ve adalet kavgamız dünyanın her yerinde ve en zorlu koşullarda sürgit devam ederken, bu zorlu mücadeleler içinde hepimiz az veya çok bedeller ödüyoruz. Dolayısıyla kamplarımız, soluklanma, dinlenme, tekrar yaşam ve sınıf mücadelesine devam edebilmek için enerji toplama alanları da olmaktadır.

Sosyal, siyasal, kültürel açılardan da kamplarımızdaki kolektif ortamlar, kendimizi yeniden ürettiğimiz, çocuklarımızın bireyci yaşam tarzı yerine kolektif yaşamı, dostluğu, arkadaşlığı, paylaşımı içselleştirdikleri, yeteneklerini keşfettikleri, sosyal yaşamı tanıdıkları alanlar olmaktadır. 32 yıldır olumlu bir faaliyet olarak; geleneksel bir karakter kazandığı için de, üretken, talep yaratan başarılı bir faaliyet olarak sürgit devam etmektedir.

Tatil yaparken de alternatif bir dinlenme politikası olarak, kolektif yaşam koşullarında, hep birlikte üretmek ve eleştirel bir bakışla, daha bilinçli bir şekilde tüketebilmek amaçlı kamplar organize etmek, konfederasyonumuzun ayrıcalıklı ve kendine özgün önemli bir faaliyetidir.

Gençlik ve tatil kamplarımız, esas itibarıyla bu özgün yanları ve alternatif örgütlenme biçimiyle, aynı zamanda birer mücadele mevzisidir. Bireysel olarak kendimiz, sosyal olarak kolektifimiz ve kurumsal çalışmalarımız için yeniden ve yeniden mücadele enerjisi üretmek adına tasarlanmaktadır bütün kamplarımız. Kamplardaki kolektif yaşam ortamında kendimizi özellikle pratikte, teoride ve sorumluluk esnasında kapsamlı sınama, geliştirme koşullarına sahip oluyoruz.

Kamplarımızda kültürel eğlenceler, atölye çalışmaları, sportif etkinlikler, geziler yanında, kadınlara, gençlere ve çocuklara özgün programlar da sunulmaktadır.

Sömürü sistemin yarattığı; yoksulluğun, işsizliğin, ezilmişliğin, bireyciliğin, kendine, emeğine, sınıfına ve topluma yabancılaşmanın, ırkçılığın, sömürünün, savaşların ve her türlü emperyalist saldırıların altında, birlikte dinlenmek ve kendimizi çok yönlü yeniden üretmek için alternatif tatil kamplarımız önemli bir yerde durmaktadır. Özellikle de birbuçuk yıldır yaşadığımız pandemi stresinden sonra bu önem daha da artmış bulunmakta.

Toplumsal barışı, özgürlüğü, demokrasiyi en azından kendi aramızda yaşatmak ve uygulamak için buluşuyoruz. Her birimiz yoğun yaşamsal koşuşturmalar içinde, ve hayatın birçok alanında demokratik-politik mücadele sürdürerek ve alın teri dökerek, üstelik bedeller ödeyerek yaşıyoruz. Yaşam koşullarımızı bir nebze yaşanabilir kılabilmek adına, bütün her şeyin en iyisini hak eden siz kadın ve erkek emekçileri, değerli gençlerimizi, çocuklarımızı organize edeceğimiz geleneksel 32. Gençlik Ve Tatil Kampımıza katılmaya davet ediyoruz.

Costa Brava sahil şeridinde yer alan Camping Nautic Almata ve çevresi için bilgiler:

„Stern Shore“ (Cesur Kıyı) ya da bilindik adıyla Costa Brava sahil şeridinde yer alan kamp alanımız, Blanes şehrine 162 km, Barselona’ya 110 km uzaklıkta olup, Akdeniz Katalonya’nın kuzeydoğu kesiminde Girona eyaletinde yer almaktadır. Muhteşem bir tablo güzelliğindeki koyları, altın kumsallı sahilleri, Akdeniz’in büyüleyici maviliği, doğa manzaraları ile İspanya’nın en iyi turistik bölgelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Kamp yerine yakın mesafedeki eyaletin başkenti Girona başta olmak üzere Figueres, Port City gibi şehir ve kasabalar harika doğa güzelliklerinin yanı sıra orta çağ mimari yapılarla, müzeleriyle geçmiş tarihi de hala yaşatan alanlardır.

Kamp yerimiz olan Camping Nautic Almata 5 yıldızlıdır. Tesis içinde restoran, ATM, bar, süpermarket, doktor, masaj salonu olup site içinde ekmek servisi de yapılmaktadır.

Yetişkinler için büyük açık havuz, su masajı olan dinlenme havuzu ve çocuk havuzu olmak üzere üç havuz ve çocuk oyun parkı mevcuttur.

Masa tenisi, golf, valeybol, futbol, ok atışları, gibi sportif aktiviteleri yapma olanakları, yürüyüş, at binme, tekne ve bisiklet turları için de elverişli çok güzel bir doğa alanına sahiptir. Ayrıca denize sıfır oluşu, plajın ince kumu kamp yerinin ayrı güzellikleridir. Kamp içinde toplu bulaşık ve çamaşır yıkama tesisleri, bisiklet ve tekne kiralama imkânı mevcuttur.

Tüm bu olanakların yanı sıra su sporu meraklıları için tesiste yelken ve dalış kursları, Rüzgâr sörfü okulu da mevcuttur.

700 m mesafede, muhteşem gün batımı manzarasıyla Playa Sant Pere Pescador plajı, 650 m mesafede ise Platja de Can Comes plajı bulunmaktadır.

Kamp yakınındaki gidilebilecek yerler

 • Aiguamolls de l’Empordà Doğa Parkı; 4,9 km
 • Castelló d’Empúries Müzesi; 6,3 km
 • Ciutadella de (Güller Kalesi) Roses; 8,6 km
 • Golf de Ibiza S. A.; 12 km
 • Auditorium Jardins del Castell (Akustik kale bahçeleri); 13,6 km
 • Sant Pere de Rodes Manastırı; 14 km

Tanınan turistik noktalar

 • Figueres Vilafant Tren İstasyonu; 14,7 km
 • Ünlü ressam Salvador Dali’nin Tiyatro ve Müzesi; 13,7 km
 • J. Martínez Lozano Vakfı Sulu Boya Müzesi; 17,9 km
 • Medes Adaları Deniz Koruma Alanı; 18,7 km

Doğa güzelliği ile ünlü alanlar

 • Dağ manzaralı Aquapark; 15 km
 • Göl Ruines d’Empuries (Göl harabeleri); 15 km
 • Nehir Golf Perelada; 15 km
 • Göl Monasterio Sant Pere de Rodes (Rodoslu Aziz Petrus Göl Manastırı); 20 km
 • Deniz/okyanus Aeropuerto Girona (Deniz/okyanus Girona Havalimanı; 45 km

Kamp Yerine Ulaşım

En yakın hava limanı olan Girona-Costa Brava Hava limanı, Camping Nautic Almata’ya 44 km mesafededir. Barselona hava limanı ise 132 km dir.

Kampa uçak ile yolculuk yapacak olanlar, Girona-Costa Brava Havaa limanından kamp yerine 11 km uzaklıkta olan Figueres’e veya 5 km uzaklıktaki Roses’e kadar tren veya otobüle ulaşım sağlayabilirler. Uygun fiyatlarda tren ve otobüs bağlantıları vardır.

Kamp Genel Programı:

-Açılış Şöleni ve Bilgilendirme

-Güncel siyasal söyleşi ve eğitimler

-Tarih, doğa ve piknik gezi turları

-Müzik, şiir dinletileri ve sinema akşamları

-Kültür akşamları ve bilgi yarışması

-Sportif aktiviteler ve atölye çalışmaları

-Gençlik, Kadınlar ve Çocuk programları

-Kapanış Şöleni

 

Atölye çalışmaları:

Kamp TV, Kamp Gazetesi, El sanatları, Tiyatro-Skeç, Kültür-Sanat, Teknik Eğitimler v.s.

Kamp ücretleri:

Çadır, kişi başına:           1 Günlük       1 Haftalık       2 Haftalık       3 Haftalık   

03-11 Yaş arası çocuklar:        25 €              175 €                300 €           400 €

12-18 yaş arası gençler:           35 €              250 €              400 €            550 €

18 yaş üstü büyükler:              45 €              300 €              550 €            700 €

0-3 Yaş arası çocuklar çadırda ücretsizdir!

Kampa getirilecek malzemeler:

-Her türlü spor eşyaları ve giyecekler

-Oyun malzemeleri

-Banyo-duş malzemeleri, mayo, havlu, yüzme malzemeleri,

-Güneş kremi veya yağı (çok önemli, çocuklar için en yükseğini alın!)

-Yüzme havuzu ve deniz için lastik ayakkabı

-Alerji karşıtı hap veya ilaçlar ve normal ilaçlarınız

-Araba ruhsat belgeleri ve seyahat sigorta belgesi

-Pasaport, ehliyet ve kimlikleriniz

-Hastalık sigorta belgesi, özel eşyalarınız

-Battaniye, ince yorgan, ince döşek, yastık vs

-Atölye çalışmaları için gerekli kurs eşyaları

-Müzik aletleri ve müzik yüklü CD’ler, USB’ler

-Varsa özel piknik masa veya sandalyeleriniz

-Ayrıca özel eşyalarınız.

 

Kamp Komitesi ve rezervasyon-irtibat telefonu: 0049 157 585 782 72

 

 Kamp Adresi:

 Camping Nautic Almata

Costa Brava, Carretera GIV-6216, km 2,3 – Aiguamolls de, 17486, Girona, İspanya

Resepsiyonun Tel.Nr.: +34 972 45 44 77

E – mail : info@almata.com

Web sitesi: https://www.almata.com

 

Kampa katılacakların dikkatine:

Kampımız korona pandemisinin etkisinin halen sürdüğü bir dönemde gerçekleştirmekteyiz. Bunun için kampa katılacaklar kendimizin ve kamp sakinlerinin sağlığı için mutlaka yola çıktıkları gün kaldıkları şehirde testlerini yapmalıdırlar. Hava ve kara yollarıyla gelen tüm kamp sakinlerinde sınırlarda test sonuçları veya aşı olduklarına dair belge gerekli olacaktır, bundan dolayı da mutlaka test olunmalıdır. Ayrıca yola çıkmadan önce mutlaka (www.catalunya.com/informationen/covid yada www.reopen.europa.eu/de) internet üzerinden Katalonya’da pandemi durumuna ilişkin bilgi alınmalıdır. Bu sitelerde alınması gereken önlemlerde yer almaktadır. Mutlaka bunlara dikkat edilmelidir. Aksi taktirde gümrüklerde sorun yaşanabilir.

Ayrıca kampta aşı olmayanlara haftada iki defa korona testi yapılacaktır. Katılımcılar imkanları varsa test kitleri beraber getirmeleri (kamp komitesi de test kitleri hazır bulundurulacaktır) kampımızın sağlıklı geçmesi için iyi olacaktır. Aşı olanlarda mutlaka aşı belgelerini birlikte getirmelidirler.

Kolektif, sağlıklı ve başarılı bir kamp sürecinde buluşmak dileğiyle…

scroll to top