Home , ATİF , ATİF’ten 3 Mart Berlin Yürüyüşüne Çağrı
Hamburg

ATİF’ten 3 Mart Berlin Yürüyüşüne Çağrı

ATİF | „Bir Kez Daha Haykırıyoruz: Efrin Direnişi Kazanacak, İşgalciler Yenilecek!“

Türk Devleti’nin kuruluşundan beri mayasında taşıdığı Kürt fobisi giderek büyümektedir. Kendi sınırları içerisinde Kürdün hiçbir hakkına tahamül edemeyen faşist Türk Devleti, artık daha da saldırganlaşarak sınırları dışındaki Kürt coğrafyasına ve kazanımlarına saldırmaktadır. Gerekçesi ise Rojava bölgesinden “terör” saldırılarına maruz kaldığıdır. Bu büyük bir yalandır. Oysa ki, herkesçe bilinmektedir ki Rojava’nın hiçbir alanından Türk devletine şimdiye kadar bir saldırı gerçekleşmemiştir. Tam tersine Türk devleti büyütüp beslediği İŞİD gibi cihatçı çeteler eliyle sürekli olarak Kürt halkına saldırmıştır.

Faşist Türk Devletinin Afrin’i işgal saldırısının tek gerçek nedeni Kürt düşmanlığı, Kürtlerin statü sahibi olmasına tahamülsüzlüğüdür. İçerde Kürt illerini tankla, topla yerle bir eden, tüm ilerici devrimci güçlere karşı terör estiren Saray ve etrafında birleşen her türden ırkçı, milliyetçi cephe, şimdi terörünü sınır dışına da taşımaktadır. Havadan ve karadan her türlü tekniği kullanarak sürdürdüğü bombardımana, etrafına topladığı katiller süresünün saldırılarına rağmen “3 günde Afrin’deyiz” parolasıyla başlattıkları “Zeytin Dalı Harekati” kahraman Efrin halkınının direnişine çarpmıştır. 40 gün geçmesine karşın, işgalciler hala sınır hatlarını aşabilmiş değillerdir. Çeşitli din ve milliyetlerden Efrin halkı, QSD, YPG,YPJ ve Enternasyonal Devrimci Güçlerinin direnişi dünya halklarına umut, işgalcilere korku salmaya devam etmektedir.

Türk devleti direniş büyüdükçe saldırganlaşmaktadır. Sivil yerleşim alanlarını bombalayarak içlerinde çocuklarında olduğu yüzlerce sivilin yaşamını yitirmesine neden olmaktadır. Efrin’de Türk Devleti ve çeteci güçlerin döktüğü kanda, başta ABD ve Rusya olmak üzere emperyalist güçleri ve gerici bölge rejimleri de sorumludur. Ortadoğu’nun tarih boyunca kan ve zulümden kurtulmasına fırsat vermeyen emperyalist haydutlar, bugün aynı suçları işlemeye devam etmektedir. Emperyalistler Ortadoğu’dan ellerini çekmedikçe Ortadoğu halklarının kanı dökülmeye devam edecektir.

Efrin’e açılan savaş Türkiye halkının savaşı değildir. Efrin’e karşı açılan savaş Saray, AKP, MHP, CHP, Genelkurmay’ıyla faşist milliyetçi cephenir iktadarlarını koruma savaşıdır. Bu savaşta yine yoksul Türk, Ermeni, Laz, Gürcü, Kürt yoksullarının çocukları ölecektir. Ne için? Sarayın iktidarının korunup büyütülmesi ve silah tüccarlarının karlarına kar katmaları içindir.

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) olarak, tüm Türkiye halkına çağrımızdır; çocuklarınızı bir avuç saltanat sahibinin çıkarları için zulüme sürmeyin. Bu savaşa karşı çıkarak mazlum Kürt halkına uygulanan zülme dur deyin. Almanya’da yaşayan özellikle Türk ve Kürt göçmen halkımıza çağrımızdır; oyuna gelmeyin. Saray ve şuraasının yalanlarına ve suçlarına ortak olmayın. Bulunduğunuz her alanda bu savaşa karşı çıkın. Direnen mazlum Efrin halkının yanında olun, direnişine güç verin.

Almanya’da yaşayan tüm göçmen halkımızı ve her ulustan savaş karşıtı güçleri Efrin halkınının direnişine destek olmak ve Türk devletinin işgal saldırısına dur demek için, 3 Mart Cumartesi Berlin’de yapılacak olan Almanya merkezli yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz.

  • İşgalci Türk Ordusu ve Katiller Sürüsü Efrin’den Defolun!
  • Tüm İşgal Orduları Ortadoğu’dan Defolun!
  • Yaşasın Efrin Halkının Kahramanca Direnişi!
  • Yaşasın Halkların Kardeşliği!

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF)

scroll to top