Home , Avrupa , ATİF Hamburg’tan Açıklama

ATİF Hamburg’tan Açıklama

Hamburg|03.05.2020|ATİF Hamburg yaptığı bir açıklamayla 1 Mayıs’ta Yeni Kadın okuruna ve çocuklarına karşı yapılan saldırıyı kınayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu. ATİF Hamburg’un yaptığı açıklamanın tam metnini paylaşıyoruz.

“1 Mayıs günü Hamburg’ta Yeni Kadın okuru hepimizin tanıdığı Mesude arkadaşımıza ve çocuklarına karşı ayrıldığı eski eşi tarafından saldırı gerçekleştirildi. Kendisi ve çocuklarına karşı canice yapılan bu saldırı ile katledilmek istendiler. ATİF Hamburg olarak birçok eylem ve faaliyetimiz de yer alan arkadaşımız , yoldaşımız Mesude ve çocukları için ,en yakınımızdaki insanlara kadar yaşadığımız bu caniliğe karşı alanlarda kadın mücadelesinin nedenli zorunlu olduğunu bir kez daha gördük.

İçinden geçilen bu süreçte ‘‘ Devletin Resmi Açıklamalarına’’ göre bile artan ,kadına yönelik şiddetin son bulması ve mücadelemizin gelişmesi için elimizden geleni yapacağımızın sözünü yineliyoruz. Bu vesile ile Yeni Kadın’a , diğer demokratik Kadın Kurumlarına ve Sevenlerine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Umuyoruz ve Diliyoruz ki Mesude arkadaşımız ve çocukları en kısa sürede sağlıklı bir şekilde yanımızda olur.

Ayrıca belirtmek isteriz ki ,Korona salgını dolayısıyla çeşitli engellemeler vesilesiyle sağlıklı bilgiler alamadığımız süreçte olmamıza rağmen ,tüm imkanlarla bu konunun takipçisi olacağız.

ATİF Hamburg“

scroll to top