Home , ATİF , ATİF: “Alman Devleti’nin Kürt Sembollerine Düşmanlığı Devam Ediyor.“

ATİF: “Alman Devleti’nin Kürt Sembollerine Düşmanlığı Devam Ediyor.“

HABER MERKEZİ |30.01.2018|ATİF ( Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu) yaptığı açıklama ile Efrin için Almanya merkezi Köln yürüyüşünde Almanya devletinin yasakçı politikalarına dikkat çekti. Yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde ;

“Überall ist Efrin, Überall ist Wiederstandt!… Alman Devleti’nin Kürt Sembollerine Düşmanlığı Devam Ediyor..
Alman polisi bir kez daha Kürt sembollerine tahamülsüzlüğünü Köln yürüyüşünde de ortaya koydu. Türk devletiyle geliştirdiği siyasal,ekonomik ve askeri ilişkilerin bir yansıması olarak Alman devletinin Türkiyeli devrimci ve komünistlere, Kürt siyasal kimliğine yönelik çok yönlü saldırıları gün geçtikçe tırmanmaktadır. Türkiyeli ve Kürdistanlı onlarca devrimci – yurtsever bugün Almanya hapishanelerde tutsak durumdadır. Özgürlük ve demokrasi güçlerine Almanya hükümetinin tahamülsüzlüğü demokratik haklara yönelik saldırlarla sürekli olarak tırmanmaktadır.
Alman Devleti’nin G20 zirvesi sonrası iç muhalefete yönelik geliştirmeye çalıştığı baskıcı tutum, göçmen kurumlara da fazlasıyla yansımaktadır. İç siyasette AFD gibi açık ırkçı-faşist partilerin önünü açerken, aynı zamanda Türk devletiyle işbirliği halinde Almanya’daki Kürt siyasetine ve Türkiye’li devrimcilere yönelik yürüttüğü onlarca soruşturma ve tutuklamayla Avrupa’ya öncülük etmektedir.
Yürüyüşlerde Kürt sembollerine getirdiği yasaklar, pankart ve slogan kısıtlamaları, yemek ve içecek stanlarınnın açılmasının engellenmesi gibi kesinlikle kabul edilemeyecek olan yasaklamalardır. Bu kısıtlamalar özgürce siyaset yapmanın engellenmesidir.
Efrin’in faşist Türk Devleti ve El-Kaide, El Nusra artıkları islami faşist çetelerce işgal girişimine karşı, Naw-Dem’in çağrısıyla onlarca kurumun ortaklaşa gerçekleştirdiği protesto yürüyüşün tamamlanmasına Alman polisi bir kez daha engel oldu. Gerekçe yine bildik bir gerekçe: Abdullah Öcalan ve YPG/YPJ flamalarının taşınması. Onbinlerce insanın faşist işgalci güçleri protesto etmek ve büyük bedellerle direnen Efrin halkıyla dayanışmak için bir araya gelimiş olması, anlaşılan o ki, faşist Türk devletiyle birlikte Alman devletini de rahatsız etmiştir. Rahatsız etmiştir çünkü; bu yürüyüşte aynı zamanda Alman tanklarının Efrin halkına kustuğu ölümde yoğun bir şekilde gündeme getirilmiş, teşhir edilmiştir. Yanlızca Almanya’nın bu işgalde dolaylı yollardan Türk Devleti’ne verdiği askeri destek değil, ekonomik ve siyasal destek de sorgulanmıştır. Açıktır ki Alman Devleti Efrin’de işlenen insanlık suçunda politik ve askeri olarak pay sahibidir.
Erdoğan ve Türk devlet rejiminin muhalifleri Almanya’da Deniz Naki örgneğinde olduğu gibi silahlı saldırılara dahi uğrayabilmektedir. Yine ortaya çıkan istihbarat bilgilerinden açıkca anlaşılmaktadır ki, bir dizi Kürt siyasetçi de Türk Devleti’nin özel oluşumlarının suikast tehditi altındadır. Alman hükümeti buna karşın yanlızca “bilgimiz var”ı aşmayan, ciddi bir soruşturma yürütmeyen tutum geliştirirken, sözkonusu Kürtler ve Türkiye’li devrimciler olunca her türlü polisiye ve “hukuksal” araçları kullanmaktan geri durmamaktadır.
Almanya Kürt siyaseti ve devrimciler üzerindeki baskı ve saldırılarına son vermelidir. Almanya Türkiye’li İşçiler Federasyonu (ATİF) olarakAlman devletinin tüm bu saldırgan ve yasakçı tavırlarına karşı mücadeleye devam edeceğiz. İnanıyoruzki demokrasi güçlerinin ortak mücadelesi eninde sonunda bu saldırıları püskürtmemizi sağlayacakatır. Bu inançla bu gerici saldırılara karşı, tüm anti-faşist, devrimci demokratik kurumları ortak mücadele etmeye çağırıyoruz.

Almanya Türkiye’li İşçiler Federasyonu -Yönetim Kurulu“