Home , Haberler , Antikapitalistler “Trump elini Kudüs’ten çek! Filistin’e özgürlük!”

Antikapitalistler “Trump elini Kudüs’ten çek! Filistin’e özgürlük!”

İSTANBUL |12.12.2017| Dün Akşam saatlerinde Tünel’de bir araya gelen Antikapitalistler “Trump elini Kudüs’ten çek! Filistin’e özgürlük!” diyerek bir basın açıklaması düzenledi. YDG okurlarının da katıldığı eylemde “Irkçı İsrail devletinin işgali son bulmadan, tüm inançların eşit birlikteliği özgür Filistin kurulmadan bu sorun çözülemez” denildi.

Antikapitalistler ABD’nin İsrail başkenti olarak Kudüs’ü tanıdığını açıklamasına tepki göstererek bugün akşam saatlerinde bir basın açıklaması düzenledi. “Trump elini Kudüs’ten çek! Filistin’e özgürlük!” yazılı pankart açan ve dövizler taşıyan Antikapitalistler’in eylemine YDG okurlarının yanı sıra eylemi görerek katılanlar da oldu.

“Bu mücadele sadece Filistinlilerin değil”

Filistin halkı yalnız değildir”, “Trump elini Kudüs’ten çek”, “Katil ABD, katil İsrail” ve “Filistin’e özgürlük” sloganlarının atıldığı eylemde Antikapitalistler adına açıklamayı Nuran Yüce okudu. Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının dünya barışı için bir tehdit olduğunu söyleyen Yüce “Irkçı İsrail devletinin işgali son bulmadan, tüm inançların eşit birlikteliği özgür Filistin kurulmadan bu sorun çözülemez” dedi.

Bu sadece Filistinlilerin değil, Ortadoğu’da kalıcı barış, eşitlik ve özgürlük isteyen herkesin mücadelesidir” diyen Yüce, açıklamayı, taleplerini sıralayarak sonlandırdı.