Home , Haberler , Ankara`da „Üç fidan, Deniz,Yusuf,İnan“ anıldı

Ankara`da „Üç fidan, Deniz,Yusuf,İnan“ anıldı

10426112_1573695289547695_4904137382826358242_nAnkara Yeni Demokrat Gençlik, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın ölümsüzlüğünün 43. yıl dönümünde mezar ziyaretiyle anma  gerçekleştirdi.

YDG yaptığı açıklama da Tüm halk gençliğini 6 Mayıs’ta sokağa, üç fidanı anmaya davet ederek „Bugün bizim önümüze konulan barajlar ne demokrasi mücadelemizi ne de devrim mücadelemizi engelleyemeyecektir. Che Guevara’dan Denizlere, Denizlerden bizlere “ Gerçekçi ol, imkansızı iste” şiarı sloganlarımızla yankılanıyor.“ dedi.

 

YDG_üç_fidan

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Darağaçlarında katledilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın ölümsüzlüğe ulaştığı 6 Mayıs’a yaklaşmaktayız.

Üç fidanımızın aramızdan ayrılışının üzerinden 43. yıl geçti. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan bizlerle yol göstermeye hâlâ devam ediyorlar.

Büyük Proleter Kültür Devrimi’nin sarsıcı etkisi, dünyayı çevrelemiş ve 68 kuşağını harekete geçirdi. 68 kuşağının dinmeyen öfkesi, susturulamayan sesi coğrafyamızda da kentleri ayaklandırdı, bozkırları tutuşturdu. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan faşist diktatörlüğün gençlik üzerine terör estirdiği bir zamanda önderleştiler.

Ülkenin karış karış her toprağı ABD emperyalizmine peşkeş çekilip, askeri üsler kurulduğu bir dönemde; Denizler, 6. Filoyu Beşiktaşta denize döktü. Denize dökülen sadece ABD askerleri değildi. Denize dökülen; ABD’ydi, emperyalizmdi, faşizmdi.

68 kuşağının isyanı Denizlerde vücut bulmuştu. Üç Fidanlar sadece devletin saldırılarına karşı çıkmamıştı. Onlar gençliğin mücadelesini pasifleştirecek, sindirecek revisyonist ve refomistlere de karşı çıkmıştı. Denizler 68 kuşağının içinden gelerek, 71 silahlı mücadelesine atılmışlardır. Üç fidanın devrimci cüreti THKO’yu doğurmuştur. Ve artık Denizler, gençliğin isyanını mavzerleriyle kuşanmışlardı. Üç Fidan’ın THKO çıkışı devletin yasaklarına karşı uzlaşılmayacağının göstergesiydi.

Denizlerin bizlere bıraktığı miras, devrim mücadelesinde yürülecek olan yol ve yöntemdir. Üç Fidan’dan bize kalan “Yaşasın tam bağımsız Türkiye. Yaşasın Marksizm-Leninizm’in yüce ideolojisi…Kahrolsun emperyalizm. Yaşasın işçiler, köylüler“ sözleri ve mücadelesidir.

Denizlerin mücadelesini, onları, darağaçlarında katletmekle bitirebileceğini zanneden faşist diktatörlük, aradan 43 yıl geçmesine rağmen gençliğin devrimci isyanını bastıramamıştır. Ne 12 Eylül’ler, ne faili meçhuller, ne hapishane katliamları ne de AKP’nin sokak katliamları bizlerin mücadelesini bitirememiştir. Aksine Üç Fidan büyüyüp onbinler, yüzbinler, milyonlar olmuştur.

Denizlerin mücadelesi bugün Gezi İsyanı’nda milyonlarla vucüt bulmuş olarak yaşıyor. Denizlerin mücadelesi Kobanê Serhıldanları’nda yakılan ateşlerle devam ediyor. Bugün bizim önümüze konulan barajlar ne demokrasi mücadelemizi ne de devrim mücadelemizi engelleyemeyecektir. Che Guevara’dan Denizlere, Denizlerden bizlere “ Gerçekçi ol, imkansızı iste” şiarı sloganlarımızla yankılanıyor.

Denizlerin, Hüseyinlerin, Yusufların katledilişinin 43. yılında mücadeleleri geleceğimize ışık tutuyor. Onlar darağaçlarında teslim olmayan, kendi sehpasını tekmeleyen genç devrim önderleridirler. Onlar, Üç Fidan olup bugün kök salmış büyük çınardırlar. Üç fidanın unutulmadığını, bir kez daha emperyalistlere ve revizyonistlere göstermek için alanlara çıkalım. Mücadelelerini yükseltelim.

Üç fidan; İmkânsızı istemenin adıdır!

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan devrim mücadelemizde yaşıyor, savaşıyor!

Cüreti Kuşan, İsyanı Yay!

YENİ DEMOKRAT GENÇLİK” 

scroll to top