Home , Haberler , Ankara üniversitesinde akademisyenlere polis saldırısı

Ankara üniversitesinde akademisyenlere polis saldırısı

Ankara Üniversitesi’nde akademisyenlere polis saldırısı!

 


Ankara |10.02.2017|  
Bilindiği üzere son çıkarılan KHK ile yüzlerce Demokrat emekçi ve Akademisyen işinden uzaklaştırıldı. 686 sayılı KHK ile akademisyenlere yönelik tasfiyesinin başlıca adresi Ankara Üniversitesi’nin Cebeci Yerleşkesi’nde Eğitim-Sen’in “#HayırGitmiyoruz” çağrısıyla buluşma gerçekleştirilmek istendi.Türkiye’de son sürecte olduğu gibi yine en ufak bir demokratik tepkiye karşı Polis saldırısı gerçekleştirildi.Toplanma alanı sabah saatlerinden itibaren Polis ablukasına alındı.

 

Polis, akademisyenlerin, yüksek lisans öğrencilerinin ve okul çalışanlarının yerleşkeye girmesini engelledi. Sadece sabah saatlerinde üniversiteye gelen akademisyenler ile lisans öğrencileri yerleşkeye girebildi.

 

Çevik kuvvet ekipleri ve sivil polisler ile üniversite güvenlik görevlileri, kampüs alanındaki gazetecileri de zor kullanarak dışarı çıkarırken, bu sırada üniversite içerisindeki bazı avukatlar da zorla dışarı çıkarıldı.

Bir sivil polis Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ihraç edilen akademisyen Cenk Yiğiter’i yumrukladı. Yiğiter, “Bazı arkadaşlarımıza da çevik kuvvet tarafından şiddet uygulandı. Bütün bunlar kampüsün güvenlik amirinin gözü önünde oluyor” dedi.

Polis, SBF eski Dekanı Yalçın Karatepe’yi, Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca’yı ve İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan’ı da tartakladı. Çevik kuvvet ekiplerinin, üniversite kampüsünde bekleyişi sürüyor.

Akademisyenler polis saldırısına tepki olarak cüppelerini yere bıraktı.

 

scroll to top