Home , Avrupa , Almanya’da mülteciler için hazırlanan yurt kundaklandı

Almanya’da mülteciler için hazırlanan yurt kundaklandı

almanyada_multeciler_icin_hazirlanan_yurt_kundaklandi_h96265Almanya’nın Karlsruhe kenti yakınlarındaki Remchingen kasabasında mülteciler için hazırlanmakta olan bir bina kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından kundaklandı. Yangın nedeniyle binada yaklaşık 70 bin Euro hasar oluştuğu belirtildi.

 

Yurt olarak mülteciler için hazırlanmakta olan 3 katlı binadan saat 03.00 sıralarında yükselen alevleri görenler, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. 

Yangın, kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu söndürüldü. Üç katlı binanın tamamen yandığı bildirilirken, hasarın yaklaşık 70 bin Euro olduğu belirtildi.

İKİ GİRİŞ TUTUŞTURULDU
Uzun süredir boş olan binaya Ağustos ayından itibaren mültecilerin yerleştirilmesine karar verilmişti. Polis sözcüsü Karl Heinz Ruff, yangın uzmanlarının binanın iki girişinin kundaklama amacıyla tutuşturulduğunu saptadıklarını açıkladı. Polis sözcüsü, olayın yabancı düşmanlarının yaptığı bir kundaklama olmasının göz ardı edilemeyeceğini söylerken, soruşturma için özel bir ekip kurulduğunu açıkladı.
Son aylarda Almanya’nın Lübeck, Meissen, Tröglitz ve Vorra’da kentlerinde bulunan mülteci yurtları kundaklanmıştı.

scroll to top