Home , ATİK , ALMANYA’DA ARTAN DEVLET VE POLİS SALDIRILARINA KARŞI PANEL

ALMANYA’DA ARTAN DEVLET VE POLİS SALDIRILARINA KARŞI PANEL

ALMANYA|23.06.2018|Değişen polis yasası ve akabinde gelişen saldırlarına karşı MLPD Internasyonal Liste, Almanya’nın Gelsenkırchen şehrinde bir panel organize etti.
ATİK temsilcisininde panelist olarak katıldığı etkinlikte MLPD, Rote Hilfe, REBELL, NaV-Dem, Demir-Çelik işçi temsilcisi ve Togo’lu bir mülteci katıldı. Panel Yunanistan’da iade talebiyle tutuklu bulunan Turgut Kaya’nın derhal serbest bırakılması ve düzenlenen kampanyaların sahiplenilmesi sözleriyle başladı.
Kısa bir süre önce gerçekleştirilen Rebellische Musik Festival’e Grup Yorum’un katılmasını bahane ederek saldıran Alman Polisinin son yasaları pervasızca uyguladığına dikkat çekildi. Mir Müzik’e yapılan polis saldırılarınada değinilen panel, ayrıca Münih Mahkemelerinde yargılanan Münih`li Komünistlerin de davalarının hala hukuksuzca ve dayanaklar olmadan devam ediyor olması protesto edildi.
Fabrikalarda yaşanan mobbing ve faşist yaklaşımların son dönemde arttığının ifade edildiği panelde özellikle metal ve otomotiv işçilerinin bu saldırlara karşı daha örgütlü bir mücadele örgütlemesi gerektiği belirtildi. Alman Devletinin yürürlüğe soktuğu yeni polis yasası faşizmin modernleşmiş hali olarak insanlara baskı, şiddet ve saldırı olarak devam edeceği ve buna karşı durmanın en acil görev olduğunun altının çizildiği panel devrimci mars ve sloganlarla sonlandı.
Yine panelde Yunanistan hapishanelerinde rehin tutulan ve buna karşı bir duruşla iadesinin durdurulması talebi ile 24 gündür açlık grevinde olan Turgut Kaya ile ilgili son durumu ve gelişmelere dair bilgilendirme yapılarak kamuoyunu Turgut Kaya şahsında politik tutsakları sahiplenme mesajı verildi.

https://www.facebook.com/AtikHaber/videos/218426015546014/