Home , Avrupa , Alman firmasının tank savunma sistemlerini Türkiye’ye satılması anlaşması iptal edildi.

Alman firmasının tank savunma sistemlerini Türkiye’ye satılması anlaşması iptal edildi.

ALMANYA |23.03.2017| Faşist Türkiye’nin silah ve askeri mühimmat satın aldığı önemli ülkelerin başında  Avrupa’daki emperyalist  ülkeler gelmekte.Referandum süreci kapsamında Faşist T.C ’nin bakanları ve üst düzey yetkililerin yapacağı ziyaretler Avrupa‘ da  iptallerle karşılanmıştı.Gergin bir durum olarak burjuva basına yansıyan ilişkiler hem Türkiye’de hemde Avrupa’da ırkçılığın gelişimi açısından değerlendirilmektedir.Türkiye’nin silah satın alma girişimi özellikle 15 Temmuz süreci sonrası Almanya’da 10 kezden fazla veto edilmişti.

Son olarak elde ettiğimiz bilgiler ışığında;Rheinmetall şirketinin Türkiye’ye satacağı Leopard tankları için üretilmiş savunma sistemlerine Alman hükümeti tarafından izin çıkmadığı yönündedir.

Rheinmetall İcra Kurulu Başkanı Armin Papperger, şirketin yıllık bilançosunu açıkladığı toplantıda basın mensuplarına, „Alman hükümeti şu anda, Türkiye’yle bazı ihracat sözleşmelerine izin vermiyor“ dedi.

Papperger, Rheinmetall’in, Türkiye’nin “IŞİD’e“  karşı savaşırken kaybettiği Leopard tanklarının ardından, bu tanklar için üretilen bir savunma sistemi üzerine faşist  T.c ile kontrat görüşmesi yaptıklarını söyledi.

Leopar tankları, Rheinmetall ve ortağı Krauss Maffei şirketlerince üretiliyor.