Home , TÜRKİYE , Alevi katliamına karşı halk sokakta!

Alevi katliamına karşı halk sokakta!

antakyaANTAKYA-29-04-2015- Suriye’nin İştebrak  Köyünde yaşayan Alevilerin El Nusra çeteleri tarafından katledildiği haberi üzerine akşam saat  19 itibariyle Gezinin Antakya’daki simgesi olan Armutlu sokaklarında halk toplanmaya başladı.

“ AKP’nin Eğitip Donattığı Katiller İştebrak’ta Alevileri Katlediyor” pankartı arkasında yürüyüşe geçti. “ Vahed Vahed Vahed Nıhna Suriye Vahed” , “Suriye Halkları Yalnız Değildir” , “ Katil devlet hesap verecek” sloganlarının atıldığı eyleme birçok kurum, Halkların Demokratik Partisi,  Partizan ve YDG’liler de katıldı.  Gezi şehitlerinin de anıldığı yürüyüşte coşku ve öfke gezi isyanı gibi bütün sokakları sardı.

Halkın Önüne Barikat Kuramazsınız!

Uğur Mumcu Alanından başlayan yürüyüş Armutlu BP önüne geldiğinde polis barikatıyla karşılaştı, buradan Yeloğlu köprüsüne yürüyen kitle sloganlarla ilerledi.  Köprü üzerinde yer alan ziyaretin yanına kadar yürüyen kitleye polis hiçbir uyarı yapmadan iç güvenlik paketinin gereği olarak halka tomalardan sıktığı gazlı sularla saldırdı. Karşılığı yine taşlar oldu. Yaşanan çatışmanın ardından eylem iradi olarak sonlandırıldı.

scroll to top