Home , Avrupa , „Yes we camp“ Evet, kamp yapıyoruz!

„Yes we camp“ Evet, kamp yapıyoruz!

Hamburg|07.07.2017|Almanya Hamburg’dan St. Pauli futbol takımı, şehirde düzenlenen G20 zirvesini protesto etmek için gelen göstericilere stadyumda yatacak yer sunulacağını açıkladı.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, Millerntor Stadı’ndaki tribünlerin altında 200 kişiye yatma imkanının verilebileceğini bildiren St. Pauli yönetimi, ayrıca protestocuların burada tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını gidermesinin de mümkün olduğunu duyurdu.

Kulüp yönetiminden „Yes we camp“ (Evet, kamp yapıyoruz) başlığıyla yapılan basın açıklamasında bu karar ile „insan hakları, ifade özgürlüğü ve toplanma hakkı konusunda bir tavır sergilemek“ istedikleri dile getirildi.

Millerntor Stadı, G20 Zirvesi’nin yapılacağı Hamburg fuar alanına sadece birkaç yüz metre uzaklıkta. Şehirde daha önce kiliseler ve Hamburg tiyatrosu da göstericilere yatacak yer sunmuştu.

G20 zirvesini protesto için şehre gelen göstericilerin konakladıkları kamplar, günlerdir tartışma konusu oluyor. Güvenlik yetkilileri, parklarda çadır kampları kurulmasını engellemiş, Hamburg Yüksek İdare Mahkemesi ise Çarşamba günü iki parkta 600 çadır kurulmasına izin vermişti.

G20 ’nin 12. olağan zirvesi. Zirve 7-8 Temmuz 2017 tarihinde Almanya’nın Hamburg şehrinde düzenleniyor. (bianet)

scroll to top