Home , Haberler , 4 kentte çok sayıda gözaltı

4 kentte çok sayıda gözaltı

polis_ten_dev_operasyon_polis_goz_actirmadi_h63837_bcedcT.C.Devletinin saldırı operasyonları kapsamında Van, İstanbul, Amed ve Ağrı’da çok sayıda kişi gözaltına alındı.

VAN

Van merkez ve Erciş ilçesinde sabah saatlerinde ev baskınları yapıldı. Baskınlarda, Erciş Belediyesi Meclis Üyesi Halil Yılmazer ile birlikte toplam 5 kişi gözaltına alındı. Ayrıca DBP TUşba İLçe Eşbaşkanı Saim İpekten ile ilçe yöneticileri Ercan Yılboğa ve Musa Tayfun sabah saatlerinde polislerce gözaltına alındı.

İSTANBUL

İstanbul’da sabah saatlerinde polisler tarafından üniversite öğrencilerine yönelik eş zamanlı gözaltı operasyonu düzenlendi. Operasyonlarda Çoğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) öğrencisi çok sayıda öğrenci gözaltına alındı. Öğrenciler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

AMED

Amed’in Ergani ilçesinde TEM Şube ve jandarma ekipleri tarafından sabah 05.00 sıralarında birçok eve yapılan eş zamanlı baskın düzenlendi. DBP Ergani İlçe Eşbaşkanı Şehmus Doku, Ergani Belediyesi’nin DBP’li Meclis Üyesi Hasip Demirtekin, Ali Oyan, Kudisi Kaya, M. Nedim Erkul ve Cemil Yasin baskınlarda gözaltına alındı.

6 kişi, Ergani Jandarma Tabur Komutanlığı’na götürüldü.

AĞRI

Ağrı’da tahliye olan arkadaşlarını görmek için Van’ın Erciş ilçesine gitmek üzere yolan 10’u aşkın üniversite öğrencisi, gözaltına alındı. Polisler tarafından, kent çıkışında haklarında ihbar olduğu iddiasıyla gözaltına alınan öğrenciler, Ağrı Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.