Home , Avrupa , 34. ATİK Gençlik ve Tatil Kampı Başladı

34. ATİK Gençlik ve Tatil Kampı Başladı

KATALONYA|20.07.2023|Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 34. ATİK Gençlik ve Tatil Kampıbu yılda Katalonya’nın Costa Brava bölgesinde 15 Temmuz günü başladı. 5 Ağustos’a kadar sürecek olan kampın açılış şöleni 18 Temmuz Salı akşamı gerçekleştirildi. Kampın gidişatı ve programı üzerine bilgiler verilen açılış etkinliğinde müzikal dinletiler gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 kişinin bulunduğu kampa yeni katılımlarda olmaya devam ediyor.

Kampta oluşturulan komitelerle birlikte kamp katılımcıları aynı zamanda kampın örgütlenmesinde de yer alıyorlar. Kamp boyunca çeşitli seminerlerin yanı sıra kültürel ve doğa güzelliklerinin olduğu bölgelere geziler gerçekleştirilecek. Kampta ayrıca Yeni Demokratik Gençlik tarafından kampta bulunan gençlerle birlikte eğitim çalışmalarının yanında çeşitli etkinliklerde yapılacak. Yeni Kadın tarafından da kamptaki kadınlarla atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Kampta oluşturulan Çocuk Komitesi çeşitli etkinliklerle çocukların verimli bir kamp geçirmesine yardımcı olmaya çalışacak. Geleneksel Isırgan Gazetesi de günlük olarak yayınlanmaya devam ediyor.