Home , Haberler , 17 Haziran 2016 Münih’te yargılanacak devrimcileri desteklemek için, Uluslararası Dayanışmaya Çağrı

17 Haziran 2016 Münih’te yargılanacak devrimcileri desteklemek için, Uluslararası Dayanışmaya Çağrı

mahkeme1-300x205Politik tutsakları ve yargılanan devrimcileri desteklemek için,

17 Haziran 2016 tarihinde Münih’teki

Uluslararası Dayanışmaya Çağrı

 

Almanya hapishanelerinde Türk ve Kürt kökenli 20 devrimci politik tutsak  bulunuyor ve bu insanlar Alman Ceza Hukuku’nın 129 b maddeleri uyarınca  yargılanıyorlar veya hatta tutsaklardan bazıları bu ülkede geçerli olan egemen politik hukuk çerçevesinde haksız gerekçelere dayandırılarak ceza almış durumdalar. Türkiyeli ve T.Kürdistanlı 10 devrimciye yönelik Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde başlatılacak olan bu haksız yargılamanın ilk duruşması 17 Haziran 2016 tarihinde  resmen başlayacak. Bu yargılama, Almanya tarihinde son yıllarda görülen en büyük politik yargılama davası olarak şimdiden bütün dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Federal Savcılığın iddianamesinde suçlamalara ilişkin şu ifaeler yer alıyor: “Suçlanan şahısların -özellikle elebaşı olan Müslüm E.’nın- “Türkiye Komunist Partisi / Marksist-Lenininst“in üyesi olarak “yabancı bir terör örgütü“ne (§ 129b Abs. 1 i. V. m. § 129a Abs. 1 und Abs. 4 StGB) katıldıklarına dair  yeterli derecede şüphe bulunmaktadır“… Ayrıca şunlar ifade ediliyor: “Mahkemeye sunulan iddianamede esas itibarıyla şu olgular yer alıyor: TKP/ML Türkiye’deki verili toplumsal ve devlet düzenini “silahlı mücadele“ yoluyla yıkmak suretiyle kendi kontrolündeki komunist bir rejimle değiştirmek istiyor.“

 

Devrimcileri terörist olarak gören böylesi haksız yargılamaya şimdilerde maruz kalan ve bir çoğu cenevre sığınmacı hakkı sözleşmesine göre, uzun yıllardır politik iltica hakkına erişmiş Türk ve Kürt kökenli bu devrimci şahısların isimleri şöyledir: Müslüm Elma, Erhan Aktürk Haydar Bern, Deniz Pektaş, S. Ali Uğur, Sami Solmaz, Mehmet Yeşilçalı, Musa Demir, Dr. Sinan Aydın, Dr. D. Banu Büyükavcı. Bu insanlar politik kimliklerini ve çalışmalarını asla gizlemediler. Türk Devleti ve onun yeni faşist diktatörü Erdoğan’a yalakalık olsun diye,  bu devrimci insanlar, Alman devletinin politik yargı hukukuna maruz bırakılarak siysal itibarları sarsılmak ve yükselen devrimci mücadele bastırılmak istenmektedir.

 

Bugünkü Alman Hükümeti -alman  toplumunun isteğinin ve kamuoyunun eleştirisinin tam tersine-, devlet terörizmini doruğa tırmandıran Türk güvenlik güçleri ve yolsuzluğa batmış adalet sistemiyle gizli kirli ilişkiler içindedir. Bu nedenle Almanya Başbakanı sayın Merkel R.T. Erdoğan’ın “fiili başkanlık hakimiyeti“ni ve ayrıca katliamcı, anti-demokratik, hatta faşizan uygulamalarını bilerek ve isteyerek desteklemektedir. Türkiye Cumhuriyeti’ne ve kşhne sarayların efendisi Erdoğan’a bu derecede mali, siyasi ve askeri destek sunmak, ne var ki, Almanya hükümeti ve Merkel’in başına çok yakında bela olacak gibi görünüyor.

 

Bizler bu nedenle, bütün uluslararası ilerici ve devrimci örgütleri ve şahısları, Alman hükümetinin yayılmacı dış politikasına ve gericiliği destekleyen egemenlik siyasetine karşı aktif tavır almaya, ve bu haksız yargılamanın hep birilikte düşürülmesi için devrimci politik tutsaklarla uluslararası dayanışmayı yükseltmeye çağırıyoruz.

 

  • Anti-Faşizm ve sosyal kurtuluş mücadelesi asla terörizm değildir,

tersine uluslararası direniş ve özgürlük hakkıdır!

  • Devrimci mücadele her yerde meşrudur!
  • Hukuksuzluğun hukuka dönüştüğü yerde direniş bir sorumluluktur!
  • Bütün politik tutsaklara özgürlük!
  • Yaşasın enternasyonal dayanışma!

 

Duyarlı/dayanışmacı herkesi ve örgütleri pankartlarıyla, talepleriyle ve dayanışma mesajlarıyla birlikte 17 Haziran  Cuma günü Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi önünde saat 9:00 da düzenlenen uluslararası katılımlı protesto ve dayanışma mitingine katılmaya çağırıyoruz! Mahkeme Adresi: Nymphenburger Straße 16, 80335 München.