Anasayfa , Haberler , Yenidoğan’da Ocak ayı anması gerçekleştirildi

Yenidoğan’da Ocak ayı anması gerçekleştirildi

indirSarıgazi: Partizan’ın Ocak ayında “Parti ve Devrim Şehitleri”ni anma etkinlikleri kapsamında 16 ocak Cumartesi akşam  Yenidoğan mahallesindeki gençlerle birlikte bir anma etkinliği düzenlendi.

Anma etkinliği bu güne kadar devrim ve komünzim mücadelesinde şehit düşenler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Coşkuyla izlenen Sinevizyon gösterimi ile devam devam etkinliğin ardından devrim şehitlerini anmanın önemi ve gerekliliği üzerinde duruldu.

Devletin özellikle gençlere karşı yürüttüğü yozlaştırma,çeteleştirme, uyuşturucu gibi gençleri düşünmeyen ,sorgulamayan ,hesap sormayan bireyler olarak yetişmesini için çaba gösterdiği ifade edilerek “devletin şiddet politikasına karşı gençlerin daha aktif mücadeleye katılmasını ve hesap sorma bilincinin geliştirmesi gerektiği” kaydedildi.

Mücadeleyi büyütmenin şehitleri anmanın sadece ocak ayında değil, yılın her günü her ana müdahale ederek  hesap sormak olduğu belirtildi. Devamlı ve ısrarlı bir mücadeleninde  bilinçlenmek  ve ideolojiyi kavramaktan geçtiği ifade edildi.