Anasayfa , Avrupa , Ulm’de Ankara Tiyatro Fabrikası ekibinin “Yobaz” adlı oyunu izlendi

Ulm’de Ankara Tiyatro Fabrikası ekibinin “Yobaz” adlı oyunu izlendi

yobaz oyunuULM |28-04-2014 | Tohum Kültür Merkezi tarafından düzenlenen tiyatro etkinliği katılımcıların beğenisini topladı.

Cumartesi akşamı sahne alan tiyatro ekibinden önce TKM adına yapılan konuşmada kısa bir şekilde oyun hakkında bilgilendirme yapılarak bunun yanısıra oyunun içeriğine paralel kısaca siyasal gündemlere vurgu yapıldı.

 Ermeni Soykırımının 99. yılı vesilesiylede Ermeni halkının acılarını paylaşan konuşmanın ardından sahne alan ve yaklaşık olarak iki saatlik zaman diliminde sergilenen Yobaz adlı oyun ülke gerçekliğini mizahi bir şekilde ortaya koydu.

Din kisvesi altına gizlenerek her türlü yolsuzluğu mübah görme ve kendisini bu yolla saklama marifeti gösteren damat adayına karşı bunları göremeyen bir babanın ve aile içindeki tartışmaları ve bunu gören evin hizmetçisinin bu yobazlığı teşhir için çabalarına tanıklık ettik. Uzun dönemdir alanda yapılmayan bir etkinliğin başlangıcı olması kitle açısından önemlidir. Tiyatronun yeri ve öneminin bir kez daha görülmesi açısından da olumlu bir etkinlikti.