Home , Avrupa , Ulm’da Helin Bölek için anma eylemi

Ulm’da Helin Bölek için anma eylemi

ULM | 04.04.2020 | Almanya’nın Ulm kentinde, devrimci-demokrat kurumların katılımıyla Helin Bölek için anma eylemi düzenlendi.

Almanya’nın Ulm şehrinde bir araya gelen Türkiyeli devrimciler, ölüm orucu direnişinin 288. gününde dün ölümsüzleşen Grup Yorum üyesi Helin Bölek için korsan anma düzenledi. Ulm Halk Cephesi’nin adına konuşmaların yapıldığı eyleme, ADKF, AGEB, AGİF, Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu(ATİF), Almanya Marksist-Leninist Parti(MLPD), Sol Parti-Türkiye, SKB ve SYKP’li devrimciler katıldı.

Ulm Halk Eğitim Merkezi’nin (vh) bulunduğu Kornhausplatz’da spontane olarak düzenlenen eylemde Helin Bölek için saygı duruşu yapıldıktan sonra, konuşmalar yapıldı. “Helin Bölek’ler Ölümsüzdür” ve “Grup Yorum Halktır, Susturulamaz” şeklinde sloganlar atıldı.

Çok sayıda döviz ve pankartın da açıldığı anma eylemi, Helin Bölek’in sevdiği şiirlerin ve türkülerin hep birlikte okunmasıyla son buldu. Gösterilerin yasak olduğu bir dönemde gerçekleştirilen anmada, eylemciler koronavirüs nedeniyle iki metre fiziki mesafeyi korumaya özen gösterdiler.