Home , Dünya , TSK’nın El Bab’da Bilançosu Ağır

TSK’nın El Bab’da Bilançosu Ağır

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab ve civarında sürmekte olan çatışmalarda bugün toplam 14 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

TSK’nın akşam saatlerinde yaptığı açıklamada „Öğleden sonra 3 ayrı bölgede bombalı araçlarla yapılan intihar saldırıları sonucunda TSK unsurlarımızdan toplam 10 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, ilk tespitlere göre 6’sı ağır olmak üzere 18 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılara bölgedeki hastanelerde müdahale edilmektedir“ denildi.

TSK gün içinde yaptığı açıklamada da 4 askerin hayatını kaybettiğini duyurmuştu. 15 askerin de yaralandığı, yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu açıklanmıştı.

El Bab’daki çatışmada 4 asker hayatını kaybetti

‚El Bab- Halep yolunda kontrol sağlandı‘

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin devam eden çatışmalarla ilgili son bilgilendirme notunda, „El Bab-Halep yolunda tam kontrolün sağlandığı“ da bildirildi.

Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) yönelik operasyonlarda 67 hedefin TSK’ya ait uçaklarca vurularak imha edildiği, 138 IŞİD militanının da çatışmalarda etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Bugünkü kayıplarla birlikte Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında hayatını kaybeden askerlerin sayısı 35’e çıktı.

Türk askerleri Bab’tan kaçmaya çalışan bir aileyi katletti

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Bab’ta çatışmaların yoğunlaşmasının ardından kimlikleri öğrenilemeyen aynı aileden 5 kişi bir araçla şehirden kaçmaya çalıştı. Ancak araç Türk ordusu ve ona bağlı çeteler tarafından hedef alındı.

Olayda araçtaki 5 kişi hayatını kaybetti.

Öte yandan yerel kaynaklar Türk ordusu ve bağlı çetelerin eski Halep yolu ile Şehir Hastanesi yakınlarından geri çekildiği bilgisini verdi.

scroll to top