Home , Avrupa , Taksim Direnişine Ses Olalım, Alanları TAKSİM’e Çevirelim!

Taksim Direnişine Ses Olalım, Alanları TAKSİM’e Çevirelim!

ydg_logoYDG MYK | 16 – 06 – 2013 | Taksim Gezi Parkı’nın yıkılmasına karşı başlayıp, halkın faşizme karşı bir bütün mücadelesine evrilen eylemler ikinci haftasını geride bıraktı. Türkiye’de yüzbinler alanlarda çatışarak, direnerek faşizme karşı mücadelelerini geliştiriyor. Son olarak bugün, AKP mitinginde “Ya parkı terk ederler, ya da biz çıkartmasını biliriz” denerek mesajı verilen müdahale, akşam saatlerinde başladı. Alana azgınca giren polis, gaz bombaları ve tazyikli suyla kitleyi dağıtarak, alanda bulunan çadırları söktü ve alanı darmadağın etti.

Taksim’de halkın direnişi sürerken, aynı saatlerde İstanbul’un ve Türkiye’nin birçok bölgesinde kitleler sokaklara dökülerek faşizme karşı öfkelerini haykırdılar. Akşam ve gece saatlerinde de Avrupa’nın bazı bölgelerin Türkiye’li göçmenler sokaklara çıkarak, protesto eylemleri gerçekleştirdiler.

Direnişe destek amaçlı ilk günden itibaren Avrupa’da da Türkiye’li göçmenler alanlara çıkarak çeşitli eylemler gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam ediyor. ATİK-YDG Merkezi Yönetim Kurulu olarak; tüm YDG’lileri, Türkiye’deki direnişle dayanışma ve faşist saldırıları teşhir edip hesap sormak için alanlara, sokaklara çağırıyoruz. Tüm YDG bileşenleri; alanlarındaki eylemlere aktif olarak katılmalı, eylem olmayan alanlarda eylemlerin örgütleyicisi olmalıdır!

HER YER TAKSİM HER YER DİRENİŞ!

FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA!

ATİK-YDG Merkezi Yönetim Kurulu / 16 Haziran 2013