Home , Avrupa , Stuttgart’tan ETHA ile Dayanışma Sesleri Yükseldi

Stuttgart’tan ETHA ile Dayanışma Sesleri Yükseldi

STUTTGART | 18.06.2019 | Geçtiğimiz günlerde polis baskınlarının hedefi olan Etkin Haber Ajansı’na Stuttgart’tan dayanışma sesleri yükseldi.

Stuttgart şehir merkezinde okunan basın açıklaması ile Etha muhabirlerinin serbest bırakılması gerektiği vurgulanırken basın çalışanlarına yönelik saldırı ve gözaltıların son süreçte arttığı vurgulandı. Bursa’da gözaltına alınan Özgür Gelecek muhabirleride dün çıkarıldıkları mahkemede serbest bırakıldı.

AGİF tarafından örgütlenen ve ATİF’in de destek sunduğu mitingde okunan açıklamada “Bu saldırıyla, basın özgürlüğü bir kez daha ayaklar altına alınıyor. Yalana karşı gerçeğin, kapitalizme karşı işçi ve emekçilerin, erkek egemenliğine karşı kadınların sesi soluğu ETHA susturulmaya çalışılıyor. Bu saldırıyla, 23 Haziran İstanbul yerel seçimlerinde burjuva saflaşmalara karşı ezilenleri politik bir güç olarak sokakta olmaya davet eden ve örgütlemeye çalışan ESP susturulmaya çalışılıyor.“ denildi. 

AvEG-Kon’un almanca bildirilerinin dağıtıldığı, müzik yayınının yapıldığı eylem, “yaşasın enternasyonal dayanışma”, “ETHA susmadı, susmayacak” sloganlarıyla sonlandı.

scroll to top