Home , Avrupa , Stuttgart`ta Yeni Kadın Komitesi Kuruldu

Stuttgart`ta Yeni Kadın Komitesi Kuruldu

ALMANYA|09.11.2017|Almanya Ülke Kadin Komitesin`den Açıklama
Kadın çalışmalarını daha örgütlü yürütebilmek için 5 Kasım 2017 tarihinde Stuttgart`ta Yeni Kadın aktivistleri 5 kişilik Yeni Kadın komitesi kurdu.
Stuttgart Tohum Kültür derneğinde bir araya gelen kadınlar toplantıda ilk olarak komite işleyişi, görev ve sorumlulukları üzerine konuştu. Ardından kurulan yeni komite 14. Dönem MYK 3. Toplantı sonuçlarını okuyuptartışt. Önümüzdeki dönem faaliyetleri arasında olan „Kadına yönelik her türlü şiddete karşı“ 25 Kasım`da Yeni Kadın`ın sokaklarda olması gerekliliğinin üzerine konuşuldu.
Devlet şiddeti ile 15 Nisan 2015 tarihinden bu yana Münih hapishanesinde esir tutulan ATİK`li devrimciler için 24 Kasım 2017 tarihinde örgütlenen mahkeme onu mitingi üzerine de kısa bir sunum yapıldı.
Yeni Kadın MYK Ve YDG MYK tarafından çıkarılan Almanca Türkçe çağrılar paylaşıldı.
Yeni kurulan Yeni Kadın Stuttgart komitesi olarak yapılacak mahkeme onu mitingine aktif katılınması gerektiğinede vurgu yapıldı. Yaşadığımız bölgedeki kurulan kadın platformunda da Yeni Kadın olarak yer alarak 25 Kasımda açılan bilgilendirme standı, Miting ve yürüyüşe katılma planlamaları da yapıldı.
Stuttgart alanında kurulan Yeni Kadın komitesi toplantısında son olarak özelikle eğitim seminerlerinin gerekliliğine değinilerek toplantı bitirildi.