Home , Haberler , Redhack ODTÜ’ye destek için YÖK’ü hackledi

Redhack ODTÜ’ye destek için YÖK’ü hackledi

REDHACK-ODTU-300x165TÜRKiYE | 02-01-2013 |Kızıl Hackerlar olarak bilinen hack grubu Redhack, yeni yılın ilk eylemini YÖK’ün, Bitlis Eren Üniversitesi’nin ve Yozgat Üniversitesi’nin internet sitelerini hackleyerek gerçekleştirdi. ODTÜ direnişine destek amaçlı gerçekleştirilen saldırıların ardından hacklenen siteler saatlerce erişime kapalı kaldı.

Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü, Dışişleri ve İçişleri Bakanlığı gibi devlet kurumlarının internet sitelerini çökerten ve binlerce belge ele geçiren hack grubu Redhack, eylemlerine bir yenisini daha ekledi. 2013’ün ilk saatlerinde gerçekleştirilen eylemde, YÖK’ün eğitim sayfası olan http://ide.yok.gov.tr adresi Redhack’in kontrolüne geçti. Eylemi saat 04.30 sularında twitter hesapları üzerinden Herhalde YÖK’ün adminleri yılbaşı eğlencesinde… Halen hacklidir diyerek duyuran grup, siteye bıraktıkları bildiride şöyle dedi:

ODTÜ bir kaledir. Mahir’lerin, Deniz’lerin, İbrahim’lerin, Sinan’ların, Taylan’ların ve daha birçok devrimcinin, … , yumurta ile şeytan taşlayanların… yıkılmaz kalesidir! Başbakan’a tavsiyemiz, 3500 polisle değil, 350 puan alarak ODTÜ’ye girmeyi denesin.

Saat 06.30 sularında ise Bitlis Eren Üniversitesi ve Yozgat Üniversitesi’nin web sayfalarını hackleyen Redhack, bu sitelere bıraktığı bildiride de “bu sadece başlangıç, asıl kıyamet 2013’te kopacak.” dedi. Bahsi geçen iki üniversite de  ODTÜ’yü kınayan bildirinin altına imza atmıştı.(sendika org)