Home , Haberler , Pınar Aydınlar Yeni Albümünü Verdiği Konserle Tanıttı

Pınar Aydınlar Yeni Albümünü Verdiği Konserle Tanıttı

İSTANBUL |12.02.2017| Sanatçı Pınar Aydınlar, “Gidenlerimiz Bêkes’lere” adlı albüm tanıtım konserini Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Sanatçı Pınar Aydınlar, Şırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasakları döneminde bodrumda babası Orhan Tunç’un öldürüldüğü gün dünyaya gelen Bêkes bebeğe ve çocuklara adadığı “Gidenlerimiz Bêkes’lere” adlı albüm tanıtım konserini Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Munzur Çevre Derneği, Halkların Demokratik Partisi (HDP), Cumartesi Anneleri, Tutuklu ve Hükümlü Aileleri İle Dayanışma Derneği’nin (TAYAD) de destek verdiği konsere birçok sanatçı da dayanışmada bulundu. Yer yer duygusal anların yaşandığı konsere ilgi yoğundu.

Aydınlar, tanıtım konserinde albüme konulması engellenen, “Cizre’nin Sokakları” adlı eserini de seslendirerek Cizre’de direnenlere selam yolladı.

‚BÊKES UMUDUN TOPRAĞA KÖK SALMASIDIR‘

Kuliste dihaber’e konuşan Aydınlar, albüm çalışmasının uzun sürdüğünü ve bunun sebebinin de ülkenin sıcak gündemi olduğunu söyledi. Aydınlar, albümüne ilişkin, “Hepimizin gidenleri var, Sur’da, Cizre’de olduğu gibi Karadeniz’de, Ege’de yürekleri parçalanmış insanlar var ve bu yüzden albümü gidenlere adıyorum. Ama kimse yalnız değildir. Bêkes umudun toprağa kök salmasıdır” dedi. (Kaynak: Dihaber)

scroll to top