Home , Avrupa , Partizan ve Nav-dem Ozanyan’ı andı

Partizan ve Nav-dem Ozanyan’ı andı

Hannover: Rojava’da ölümsüzleşen TKP/ML üyesi TİKKO savaş generali Nubar Ozanyan Hannover’de ikinci kez anıldı.

Rojava’da ölümsüzleşen TKP/ML üyesi TİKKO savaş generali Nubar Ozanayan için ikinci kez anma düzenlendi. Anma Nav-Dem derneğinde, Hannover Partizan ve Nav-dem Hannover ile ortak yapıldı. Bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan anma TKP/ML Örgütlenme Komitesi bildirisinin okunmasıyla devam etti. Ardından Kadınların Birleşik Devrim Hareketi’nin(KBDH) açıklaması ve PKK yürütme Komitesi’nin savaş generali Nubar Ozanyan’a ilişkin bildirisi  okundu. Açıklamanın ardından şiir dinletisi ve sinevizyon gösterimi yapıldı.

Almanya Demokratik Kürt Toplumu Merkezi-NAV-DEM Eşbaşkanı Tahir Koçer yaptığı açıklamada, Rojava Komutanı Nubar yoldaşın bıraktığı yerden mücadeleyi daha ileriye ve zafer ile taçlandıracaklarını belirtti.

Koçer’in ardından  “40 yıldır mücadele veren TİKKO Rojava Komutanı Nubar Ozanyan Filistin ve bir çok alanda mücadele vermiş ve 61 yasında Rojava’da şehit düşmüştür. Yaşamı bize örnek olacaktır” denildi. Anmada ayrıca Ağustos ayı içerisinde ölümsüzleşen MKP/HKO gerillaları da anıldı. Anma Şehid Namirin sloganları son buldu.