Anasayfa , Haberler , Partizan: Özgür Gelecek Susturulamaz!

Partizan: Özgür Gelecek Susturulamaz!

partizan_1TÜRKiYE |02-08-2013 | Gezi Direnişini başından buyana; gelişmeleri yakından takip eden gazetemiz milyonların sesi oldu. Direnişe katılan milyonların haklı talebine katliam başta olmak üzere azgın bir polis terörüyle saldıran devletin başlattığı “cadı avı” baskı ve sindirme politikasının bir gereği olarak sürüyor.

İstanbul, Erzincan, Ankara başta olmak üzere neredeyse Türkiye’nin yarısında operasyonlar düzenleyen devlet, sadece gazetemiz Özgür Gelecek’i değil, okurlarımızı da hedef aldı. Gazete bürolarımız basıldı, muhabirlerimiz ve okurlarımız tutuklandı.

Son olarak 31 Temmuz sabahı, Dersim’de yapılan ev baskınlarıyla birçok Özgür Gelecek okuru gözaltına alındı. Eşzamanlı olarak Jandarma Özel Harekat Kuvvetleri ve Özel Harekat Polisleri’nce yapılan operasyonlarda bir çok evin yanı sıra gazetemizin bürosu da basılarak Umut Yayımcılık Dersim Büro çalışanı Gazel Gür, okurlarımız; Kenan Küçük, Ahmet Elma, Önder Ergen ve Behzad Doğan Gözaltına alındı.

Muhabirlerimizi ve okurlarımızı tutuklayarak, bürolarımızı basarak, bizi engelleyebileceklerini düşünüyor. Fakat şunu da iyi biliyor ki; gazetemiz şimdiye kadar hiçbir baskıya boyun eğmedi, eğmeyecek.

Gezi direnişi tutsaklarıyla dayanışmayı büyütmek, Dersim’de yaşanan gözaltı ve tutuklama saldırılarına karşı sesimizi yükseltmek için, tüm Özgür Gelecek okurlarını, devrimci, demokrat, ilerici ve yurtsever kesimleri yapacağımız yürüyüş ve basın açıklamasına davet ediyoruz!

Özgür Gelecek Susmadı susmayacak!

Baskılar, gözaltı ve tutuklamalar bizi yıldıramaz!

Tarih: 4 Ağustos PAZAR Saat: 13.00

Toplanma yeri: Özgür Gelecek Gazetesi Kartal Temsilciliği önü

PARTİZAN