Anasayfa , Haberler , Partizan :Gezi İsyanı’nın 3. yılında alanlara !

Partizan :Gezi İsyanı’nın 3. yılında alanlara !

partizandan gezi aciklamasi

Gezi İsyanı’nın 3. yıldönümü vesilesiyle bir açıklama yapan Partizan “Gezi’den Rojava’ya, Rojava’dan Nusaybin’e ve Dersim’e şehitlerimizi anmaya ve Gezi İsyanı’nı her alanda sahiplenmeye çağırıyoruz” diyerek eylemlere çağrı yaptı.

Partizan adına yapılan açıklamada “Gezi, ezilenler cephesine görkemli bir direniş, hakim sınıflar cephesine ise bir korku filmi olarak geçti. Ki bu korkularını R.T.Erdoğan her kürsüde dile getirmektedir” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

Haksızlığa ve adaletsizliğe, imha ve inkar politikalarına, yok sayılmaya ve horlanmaya karşı sesini duyurmak, sokağa çıkmak yasaklanırken, Gezi İsyanıyla birlikte her kesimden halk kitleleri sokağı sesiyle ve adımlarıyla doldurarak ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam’ demişti.

En küçük hak taleplerinin faşist baskı ve şiddetle bastırıldığı bir süreçte kitlelerin biriken öfkesi barikatlaşarak, kiminin elinde taş, kiminin havada sıkılı yumruğu olmuş; ‘Faşizme karşı omuz omuza’ sloganlar, ‘birkaç çapulcu’ diye bahsedilenlerin dilinde binlerce, yüzbinlerce ve nihayetinde milyonlarca sese ulaşmıştı” şeklinde açıklamasını sürdüren Partizan Gezi İsyanı şehitlerini anarak “Tüm bu saldırılar karşısında Gezi Aileleri başta olmak üzere hiç kimse Gezi Şehitlerinin adalet nöbetinden geri durmadı ve mahkeme salonlarında adliye önlerinde bekleyişini sürdürdü” dedi.

 

“Gezi İsyanı’nı her alanda sahiplenelim”

Bugün TC devletinin Kürt ulusunun en demokratik ve haklı taleplerine yüzünü bir kez daha dönerek katliam politikalarını devreye soktuğuna, Sûr’da, Cizîr’de, Nîsebîn’de, Gewer’de kadınların çıplak bedenlerini teşhir etmekten ve kentleri yağmalamaktan çekinmediğini vurgulayan Partizan açıklamasını “Tüm devrimci, demokrat, yurtsever kesimlerin Gezi’de barikatlaştırdığı direnişi, Rojava’da ve T. Kürdistanı’nda siperdaşlığa dönüştürdüğü ve bir yandan da proletaryanın örgütlü gücünün sınıf düşmanlarına karşı ‘ser verip sır vermeyenlerin’ geleneğini sürdürdüğü tarihsel bir süreçten geçiyoruz” şeklinde sürdürerek Dersim’de Şahverdi’de 2015 Ekim’de şehit düşen halk savaşçıları Ünal, Sefkan ve Yurdal ile Geyiksuyu’nda geçtiğimiz Mayıs ayında şehit düşen halk savaşçıları Sinan ve Rıza’yı andı.

Bu direniş, bugün izleyeceğimiz yolu ve Gezi’yi büyütmenin, emekçilerin, kadınların, ezilen tüm kesimlerin örgütlülüğe kavuşturulmasını önümüze koymaktadır” diyen Partizan Gezi’nin 3. yılında sokağa çağrı yaparak “Gezi’den Rojava’ya, Rojava’dan Nusaybin’e ve Dersim’e şehitlerimizi anmaya ve Gezi İsyanı’nı her alanda sahiplenmeye çağırıyoruz” dedi.