Home , EMEĞİN GÜNDEMİ , PAME: “21. yüzyılın köleleri olmayacağız”

PAME: “21. yüzyılın köleleri olmayacağız”

PAME_işçileriDün (16 Ekim), Yunanistan’da Mücadeleci İşçiler Cephesi Platformu (PAME) içinde yer alan çok sayıda özel ve kamu sektörüne bağlı işçi ve sendikacılar, Çalışma Bakanlığını işgal etti.

Bakanlık önünde toplanan işçiler burada yaptıkları açıklamada sosyal güvenlik sisteminin bütünüyle dağıtılacağını ve hazırlanan torba yasayla kalan haklarının da gasp edileceğini belirterek işçileri, işsizleri, gençleri ve kadınları bakanlık önünde toplanmaya çağırdılar.
PAME’ye bağlı işçiler, bakanlık önünde yaptıkları açıklamada, emekçileri, işsizleri, gençleri, emeklileri ve kadınları bakanlık önüne çağırdı.

Sendikal örgütleri sokaklara çıkmaya ve mücadele etmeye çağıran işçiler, “Bizi elden ayaktan düşürene kadar çalıştırmak istiyorlar. Hem de  hiçbir çalışma hakkı ve güvenliği olmadan, sosyal haklardan, sağlık ve emeklilik hakkından men ederek” şeklinde seslerini duyurdu.
Bakanlık önünde kalabalık bir kitlenin toplanmasından sonra bakanlığı işgal eden işçiler binaya, “21. yüzyılın köleleri olmayacağız, sosyal güvenlik sisteminin dağıtılmasına, işsizliğe, yoksulluğa hayır” yazılı bir pankart astılar. Bakanlıktan ayrılmayan işçiler bakanlık binasında basın toplantısı yapacaklarını açıkladılar.

scroll to top