Home , Haberler , Özgür Gelecek : İstanbul'dan Dayanışma Duygularımızı Gönderiyoruz

Özgür Gelecek : İstanbul'dan Dayanışma Duygularımızı Gönderiyoruz

wörgl 02022013İSTANBUL |03-02-2013 | 2 Şubat’ı 3 Şubat’a bağlayan gece Avusturya’nın Wörgl kentinde, ATİGF bünyesinde faaliyet sürdüren Yıldız Kültür ve Spor Derneği’ne saat 01-02 sularında  faşist bir saldırı yaşandığını öğrendik. Gece saatinde derneğin yanındaki lokantaya giren faşistlerin burada duvarlara “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” yazarak işletmeyi ateşe vermeye çalıştığını, ardından Yıldız Kültür ve Spor Derneği’ne girerek duvarlara gamalı haçlar çizdikten sonra derneği ateşe vermek için yeri yakmaya çalışırken yemek tüplerinin infilak ettiğini, patlamada dernekten çıkan 3 saldırganın bindikleri araba ile kaçtığını,iki kişinin de ise yakalandığını basından okuduk.

Kurumumuza yapılan bu faşist saldırıyı protesto ediyoruz. Bu saldırı yoldaşlarımızın yürüttüğü faaliyetten Türk devletinin ve onların uzantılarının duyduğu rahatsızlığın bir ürünüdür. Paris’te katledilen üç yurtsever kadının acısı hala yüreğimizdeki tazeliğini korurken faşistler bu kez Avusturya’da saldırdı. Bu saldırılar faşist Türk devletinin devrimci, ilerici ve yurtseverlerden onların faaliyetinden ne kadar korktuğunun bir göstergesidir. Ülke içinde en küçük bir muhalefete azgınca saldıran AKP hükümeti, böylece bizi durdurabileceğini sanıyor. Devrimcileri, yurseverleri, ilericileri, avukatları, doktorları, gazetecileri gözaltına alarak tutuklayan devlet, bununla yetinmeyerek saldırılarını Avrupaya taşıdı. Ortaya çıkan belgelerle Paris katliamının devlet tarafından yapıldığı açıkça ortaya çıkmışken görünen oki bu faşist saldırılar devam edecek. Ama biz Partizanlar olarak biliyoruz ki bu benzer saldırılar nerede olursa olsun bizi durduramayacaktır. İster Dersim’de isterse Colemergte, İstanbul ya da Londra’da, Paris ya da Avusturya’da her nerede olursa olsun tepkimiz daha fazla mücadele etmek olacaktır.

Avusturya’da derneğimize yapılan saldırı bize yapılmış bir saldırıdır. Saldırının bölgedeki faaliyetimizin motivasyonunu düşürmeyi hedeflediğini düşünmekteyiz. Oysa Kaypakkaya yoldaşı katledilişinin 40. yılında andığımız bugünlerde bu saldırılar öfkemizi büyütmekten başka bir işe yaramayacak. Biz Özgür Gelecek okurları olarak yoldaşlarımıza dayanışma duygularımızı gönderiyoruz. Yanınızdayız! Baskılar bizi yıldıramayacak

Yoldaşça selamlar

(Özgür Gelecek okurları)