Home , Haberler , NTV ve DHA temsilciliklerinde Aziz Güler için eylem !

NTV ve DHA temsilciliklerinde Aziz Güler için eylem !

Aziz-Güler_için_eylem

Devrimci Parti üyeleri, Rojava şehit düşen BÖG Komutanı Aziz Güler’in (Rasuh Kurtuluş) cenazesinin ailesine teslim edilmesi için Ankara ve Mersin’de eylemler yaptı.

Ankara

NTV Ankara Temsilciliği, Devrimci Parti üyeleri tarafından basıldı. Binaya gelen 9 kişi içeri girerek binanın ön yüzüne” Emperyalizme karşı Aziz olunmalı G20 defol. Devrimci Parti” yazısı astı. Bir süre sonra, Devrimci Parti üyeleri polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı.

Mersin

Mersin’de ise Devrimci Parti üyesi 6 kişi Rojava’da hayatını kaybeden Aziz Güler’in cenazesinin Türkiye’ye girişine izin verilmemesi ve ailesine teslim edilmemesini protesto etmek için İstiklal Caddesi üzerindeki Ömer Hayta İşhanı’nın 4.katında bulunan DHA bürosunu bastı.

Pencereden “Silvan’a ses ver”, “Aziz Güler’i unutma” pankartı asarak sloganlar atan Devrimci Parti üyelerine, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri müdahale etti. Bu sırada Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri ile eylemciler arasında arbede yaşandı. 1’tti kadın 6 kişi çevik kuvvet ekipleri tarafından gözaltına alınarak Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

scroll to top