Home , Manset , Münih’teki Yargılayanları Yargılama Mücadelesine Yeniden Çağrı

Münih’teki Yargılayanları Yargılama Mücadelesine Yeniden Çağrı

MÜNİH |26.10.2016| Münih’te devam eden TKP/ML davasına ilişkin Hessen çapında kurulan Politik Tutsaklarla Dayanışma Platformu’nun 28 Ekim mitingi için yaptığı çağrı metnini olduğu gibi yayınlıyoruz.

Demokratikkundgebung-28-10-2016  kamuoyunun yakından takip ettiği ve Erdoğan-Merkel arasındaki faşizan-çıkarcı-gerici işbirliği adına, Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde görülen davada, Türkiyeli devrimci-komünistler, haksız-hukusuz ve mesnetsiz bir şekilde yargılanmaya devam ediyor. Yargılananlar, cezası önceden kesilmiş bu göstermelik davada, alnı açık-başı dik bir duruşla ve basiretli devrimci karşı koyuşla, aslında, şimdiye kadarki toplumsal gerçekçi ideolojik-politik çözümlemeleriyle, bir anlamda yargılayanları yargılamaktalar.Ve ON’lar onurlu bu tutumlarıyla, uluslararası arenada sosyal-siyasal kurtuluş direnişçilerine yeni bir ilham kaynağı olmayı şimdiden haketmiş bulunuyorlar.

Komunistlerin, Devrimcilerin, Direnişçi Kürt Özgürlük Mücadelesi Aktivistlerinin Almanya’da hukuksuz ve mesnetsiz bir şekilde yargılanmaları ve cezalandırılmalarına karşı mücadeleyi yükseltmek, bu talancı-baskıcı ve sömürgeci hukuk politikalarına güçlü itirazlar örgütlemek anın ertelenemez politik görevleri arasındadır. Politik yargılamalara karşı kurtuluş mücadeleside politik olmalıdır ve sokakların-meydanların isyan cesaretini kuşanmalıdır.

giessen_solipanelMüslüm Elma, başta olmak üzere, Haydar Bern, Erhan Aktürk, Musa Demir, S.Ali Uğur, Dr. Sinan Aydın, Dr. Banu Büyükavcı, Mehmet Yeşilçalı, Deniz Pektaş ve Sami Solmaz ile devrimci dayanışmayı yükseltmek her tutarlı demokratın, onurlu devrimcinin ve direnişçi yurtseverin insani bir görevidir. Erdoğan odaklı TC faşizmine ve Merkel odaklı Alman emperyalist yayılmacılığına-sömürgeciliğine karşı, bu mitinge katılıp aktif tavır almak, medeni cesareti kuşanmak ve devrimci sorumluluklarımızı, böylesine zorlu günlerde, dünya aleme açıkça pratik olarak göstermektir.

Bu nedenle, Hessen Devrimci Politik Tusaklarla Dayanışma Platformu’nun 28. Ekim tarihinde, saat 11:00’de organize ettiği, geleneksel aylık kitlesel dayanışma mitingine, duyarlı bütün devrimcileri, dostlarımızı ve yurtseverleri davet ediyor, sözel değil pratik katkı sunmalarını bekliyoruz..

 

Miting Proğramı Konuşmacıları:

  • Ulusal Demokratik Cephe-Filipinler Delegasyonu
  • ATİK-UPOTUDAK Temsilcisi
  • Avusturya Yeşiller Partisi Milletvekili
  • Sanatçı Çetin Oraner
  • Hessen Devrimci Tutsaklarla Dayanışma Platformu Bileşenleri
  • Kürt Kurumları ve Devrimci Örgüt Temsilcileri
  • Müzik ve Marşlar

 

Dikkat: Duruşma yine saat 9:30’da, Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde yapılacaktır.

Mahkeme ve Miting yeri adresi: Oberlandesgericht, Nymphenburger Strasse 16, 80335 München