Anasayfa , Avrupa , Mannheim’da Yeni Yıl Etkinliği ”Yeni yılda mücadele sürecek!”

Mannheim’da Yeni Yıl Etkinliği ”Yeni yılda mücadele sürecek!”

Mannheim |02.01.2018| ProMigra e.V. çatısı altında gerçekleştirilen yılbaşı etkinliği, üye ve dostların katılımıyla coşkuyla kutlandı.
Akşam saatlerinde bir araya gelen Dernek üyeleri, öncelikle hep birlikte yemek yedikten sonra fıkra, türkü, klamlar ve havai fişekler ile yeni yılı karşıladılar.
2018 Direniş Yılı Olacak!
 Aynı zamanda ProMigra e.V. Dernek Yönetim Kurulu (DYK) adına bir konuşma gerçekleştirildi.
Öncelikle ezilen dünya halklarının tüm güzelliklere, sevinçlere laik olduklarına dikkat çeken DYK temsilcisi Türkiye’de yasalaştırılan tek tip elbiseye ilişkin birkaç söz israf etti.
Yetmiş bine aşkın öğrencinin Türkiye cezaevlerinde mahkum bulunduğuna dikkat çeken DYK temsilcisi, 19 aralık 2000’da Ecevit iktidarının son günleri olduğunu son çırpınışta devrimcilere komünistlere “Hayata dönüş operasyonu,, adı altında katliamdan getirmiştir. Bu tablonun benzerini bugün acısından da görmek mümkün, R.T Erdogan son günlerinde pervasızlaştırarak saldırmaktadır. Tek tip Elbiseyle tutsakların  bedenlerinin yanında ruhlarını teslim alma girişimidir, ancak Devrimci ilerici tutsaklar bu sindirme ve yok etme politikalarına karşı direnişi büyüteceklerini kaydetmektedirler.
AB Emperyalizmi bu noktada faşist T.C ve günümüz şaklabanı Erdoğan’ı açıkladı  desteklemektedir. Bunun bir örneğini ”Münih Komünistler” davasında görmekteyiz 129 a/b maddesiyle on devrimci ve Yurtsever hareketin temsilcileri yargılanmak isteniyor.

Bizler Avrupa’da yaşayan emekçiler misyonumuzu oynamalı, tek tipleştirmeye karşı, dünyada geliştirilen ırkçılığa, kısaca tüm baskı ve sömürülere karşı cüreti kuşanmalı mücadelemizi büyüterek direnişe geçmemiz şarttır!”dedi.