Anasayfa , Avrupa , Mannheim’da “Cumhuriyetin Diğer Yüzü” Adlı Panel Gerçekleşti

Mannheim’da “Cumhuriyetin Diğer Yüzü” Adlı Panel Gerçekleşti

MANNHEİM|30.10.2023| Mannheim Pro Migra Derneği’nde 29 Ekim Pazar günü, “Cumhuriyetin Diğer Yüzü- 100. Yılında Ne Değişti Ne Değişmedi” konulu bir panel gerçekleştirildi.

Yener Orkunoğlu ve Partizan Temsilcisi’nin panelist olarak katıldığı etkinliğe 50 kişilik bir katılım sağlandı.Moderatörün selamlaması ve demokrasi mücadelesinde ölümsüzleşenler için yapılan saygı duruşundan sonra ilk söz hakkı Partizan temsilcisine verilerek panel başlatıldı.

Partizan temsilcisi konuşmasına başlamadan önce Rojava ve Filistin’de halkların yürüttüğü mücadeleyi selamlayarak sözlerine başladı. Cumhuriyet ve Kemalizm konusunda İbrahim Kaypakkaya’nın ortaya koymuş olduğu tezleri dile getirerek bugünün güncelliği ışığında bu tezlerin ne kadar geçerli olduğuna dikkat çekerek sunumunu gerçekleştirdi.

İkinci panelist olarak davet edilen Hegel’in araştırma konusundaki tezlerini ortaya koyarak, Kemalizm ve Cumhuriyet hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Kısa bir ara verildikten sonra katılımcılara söz hakkı verilerek görüş ve fikirleri alındı. Son söz Panelistlere verilerek kitle tarafından beğenilen etkinlik sona erdi.