Home , Avrupa , KIŞANAK VE ANIL’IN GÖZALTINA ALINMALARI HANNOVER’DE PROTESTO EDİLDİ

KIŞANAK VE ANIL’IN GÖZALTINA ALINMALARI HANNOVER’DE PROTESTO EDİLDİ

14859833_10155537940494368_2481514565936803155_o

Amed Belediye Eş Başkanları Gültan KIŞANAK ve Fırat ANIL’ın gözaltına alınması Hannover’de protesto edildi.

İstasyon önünde toplanan kitle: “Faşist TC Kürdistan’dan Defol”, Kürdistan Faşizme Mezar Olacak”, “Terörist Türkiye”, “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma” vb. gibi Almanca, Türkçe ve Kürtçe sloganlar attı. Öfkeli kalabalığın sloganları arasında, protesto mitingi ver yürüyüşüne katılan çeşitli kitle örgütleri ve ATİF temsilcileri kısa konuşmalarla protestoya katkı sundular.

ATİF-Hannover adına kısa bir konuşma yapan yazar Yusuf KÖSE; Türk devletinin amacının Kürt Ulusunun haklı istemlerini ve mücadelesini bastırmask ve ezmek istediğini, bir kere daha vurguladı. Ayrıca, AB ülkelerinin iki yüzlü davrandıklarını, özellikle Alman emperyalist devletinin, Türkiye’e silah satışını hızlandırdığını ve bu silahların Kürtlere karşı kullanıldığını söyledi.

Ortadoğu’yu ve Kürdistan’ı kana bulayan Emperyalistlerin ve uşaklarının işçi sınıfı ve ezilen halkların düşmanı olduğunu vurguladı. Kürt ulusunun haklı mücadelesinin yanında olduklarını söyeleyen Köse, işçi sınıfı ve ezilen halkların kurtuluşunun ortaklaşa mücadeleyi ve dayanışmayı yükseltmekten geçtiğini belirtti.

Çeşitli konuşmalardan ve kısa bir yürüyüşten sonra protesto eylemi sonlandırıldı. ATİF-HANNOVER

scroll to top