Home , Haberler , İstanbul Partizan’dan Baskılara Karşı Basın Açıklamasına Çağrı

İstanbul Partizan’dan Baskılara Karşı Basın Açıklamasına Çağrı

İSTANBUL |17.01.2017| İstanbul Partizan Dersim İstanbul’da gözaltına alınan Özgür Gelecek okurlarına yönelik yapacağı basın açıklamasına çağrı yaptı. Çağrıda, “İşçi sınıfının gerçekler devrimcidir şiarını ilke edinmiş ve ezilenlerin sesi olmaktan bir an bile geri durmamış Özgür Gelecek bu baskı ve baskınlara dün nasıl boyun eğmedi ise bugün ve gelecekte de boyun eğmeyecektir” diyerek bu kirli çabalarının beyhude olduğunu söyledi.

Devrimci, demokrat ve yurtsever kesime yönelik gerçekleşen saldırılara her gün bir yenisini ekleyen devlet, dün Dersim ve İstanbul’da Özgür Gelecek okurlarına dönük şafak baskınlarıyla 14 kişiyi gözaltına aldı. Dersim merkez Çemişgezek, Hozat ve Ovacık’ta 11, İstanbul’da 3 kişi şafak baskınıyla gözaltına alınmış, İstanbul’da gözaltına alınanlar ise akşam saatlerinde Dersim’e götürüldü.

Özgür Gelecek okurlarına yönelik gerçekleşen bu gözaltı baskısının beyhude bir çaba olduğunu belirten İstanbul Partizan yaptığı açıklamada “İşçi sınıfının ve başta Kürt Halkı, ezilen yok sayılan tüm emekçi halkların Özgür Geleceği inşa yolunda örgütlenme, birlikte mücadele etme adına yaratacağı her değeri savunmaktan değil bir adım bir santim bile geri durmayacaktır” dedi.

“Emeğin sesi tarafında saf tutmaya davet ediyoruz”

İstanbul Partizan’ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bir kez daha şu bilinmelidir ki Özgür Gelecek Halkların ve Emekçilerin Gerçek sesidir. Bu çabalar beyhudedir. Emekçilerin alın terleri ile yoğrulan kağıdımız, işçilerin nasırlı elleri ile dizilen harflerimiz ezilenlerin derdini söylemekten vazgeçmeyecek, ibresi şaşmayacak emekçileri aydınlık geleceğe taşıyan pusula olmaya devam edecektir. Bu inanç ve bilinçle tüm devrimci, demokrat, ilerici, yurtsever, muhalif kişi ve kurumları bu devlet terörüne karşı çıkmaya, emeğin sesi tarafında saf tutmaya davet ediyoruz. Yapacağımız basın açıklamasına tüm halkımız davetlidir

Basın toplantısı

Tarih: 18 Ocak (Çarşamba)

Yer: İHD (İstanbul-Beyoğlu Şubesi)

Saat: 15.00

(Kaynak: Özgür Gelecek)

scroll to top