Anasayfa , Avrupa , Hamburg’ta Polis Baskınları Protesto Edildi

Hamburg’ta Polis Baskınları Protesto Edildi

HAMBURG|06.12.2017| Almanya’nın 8 eyaletinde gerçekleştirilen ev baskınları Hamburg ’ta protesto edildi. Dün (05.12) Sternschanze semtine yakın bir alanda toplanan yaklaşık 400 kadar Anti Faşist yürüyüş gerçekleştirdi. Kısa zaman zarfında ani bir şekilde örgütlenen yürüyüş G20 protestolarında önemli bir nokta olan Sternschanze , Schulterblatt  mevkinden sloganlarla geçildi. Yoğun polis ekipleri dikkat çekti. G20 direnişinden sonra tutuklananlar ve yaralananlar olmuştu. Polis şiddeti sonrası tutuklananların duruşmaları devam ederken herhangi bir somut delil olmadan yürüyüşe katılmak gerekçesi ile birkaç yıllık cezalar istenilmekte. Örnek davalardan biride Hamburg ’ta görülen Fabio V. duruşmaları savcılık iddiaları ve delilleri mahkemede çürütülmeye devam ediliyor. Bu davanın gidişatı doğrultusunda Almanya ‘nın 8 eyaletinde ev baskınları gerçekleştirilmiş. Kişisel eşyalara el konulmuştu. Bu saldırılar bir yandan gelişen Anti-Faşist Anti-Emperyalist mücadeleye karşı aktivistleri yıldırma amacı gütmektedir. Gerçekleşen operasyon sonrası Hamburg gibi bir çok şehirde anti-faşist kurum ve kişilerin katıldığı yürüyüşler gerçekleştirildi.

Hamburg ’ta G20 Tutsakları da Sahiplenildi

Akşam Saat 8’de toplanan kitle sloganlarla saldırılara boyun eğmeyeceğiz mesajını haykırdı. Sık sık polis şiddeti teşhir eden ve mücadelenin meşruluğunu haykıran aktivistler G20 tutsakları ve tüm politik tutsaklara özgürlük şiarını da haykırdı.

Sloganlarla yürüyüş çoşkulu gerçekleşti. Sternschanze semtinde başlayan yürüyüş üç sokak yürünerek başlangıç noktasında da son buldu.