Anasayfa , Avrupa , Gözaltılar Londra’da protesto edildi

Gözaltılar Londra’da protesto edildi

londra_protesto_3LONDRA | 01 – 08- 2013 |  29 Temmuz günü ESP‘ye dönük polis operasyonunu ve 31 Temmuzda Dersim`de Umut Yayıncılık ve Özgür Gelecek okurlarına yapılan gözaltıları protesto etmek için Londra’da eylem yapıldı.
31 temmuz günü saat 17:30 da yapılan eylemi , Aveg-Kon ve Partizan birlikte örgütledi. Dalston Kingland Tren İstasyonu önünde yapılan eylemde ingilizce olarak “Freedom For Gezi Resistance Prisoners” yazılı bir pankart açıldı. Ayrıca Türkçe ve İngilizce dövizler taşındı.
Aveg-Kon ve Partizan adına açıklamaların yapıldığı eylemde sık sık ingilizce ve Türkçe sloganlar atıldı.
Partizan adına yapılan açıklamada “Dersim: Merkez, Pertek, Hozat, Ovacık’ta bugün (31 Temmuz)londra_protesto_1 sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarıyla birçok Özgür Gelecek ve Partizan okurunun gözaltına alındığı” belirtildi.devamında ise ” Eş zamanlı olarak Jandarma Özel Harekât ve Özel Harekât Polisleri’nce yapılan operasyonlarda birçok evin yanı sıra Umut Yayımcılık bürosununda basıldığı ve Umut Yayımcılık Dersim Büro çalışanı Gazel Gür ve Özgür Gelecek okurları; Kenan Küçük, Ahmet Elma, Önder Ergen ve Behzat Doğan gözaltına alındığı” belirtildi.Son olarak “ESP ve Özgür Gelecek’e yapılan saldırıların örgütlü mücadeleyle boşa çıkarılacağı” belirtildi.
AVEG-KON adına yapılan açıklamada ise “ESP’ye yapılan gözaltı terörünü kınıyor , Esp’nin yalnız olmadığını belirtiyoruz” denildi. Ayrıca Dersim’de yapılan gözaltılarda kınandı.
Eylem sloganlarla saat !8:00 da bitirilerek Londra Gezi Dayanışması’nın 6.sını düzenlediği Foruma katılım sağlandı.

6. Park Forumu Yapıldı
Londra Gezi Dayanışması tarafından 31 Temmuz günü saat 18:30 başlayan ve saat 22:00 da biten 6. park forumu londra_forum_1, Dalston Cuve Garden da yapıldı. Forum ilk olarak serbest kürsü bölümüyle başladı. Daha sonra mevcut komisyonların yaptığı eylemlerin bilgileri verildi.

3. Bölümde yeni fikirler tartışılıp yeni çalışma grupları oluşturuldu. Son olarak oluşturulan komisyonlar, kendi görev alanları doğrultusunda workshop’lar oluşturulup, buralarda yeni eylem planları konuşuldu.Forum bir sonraki forumda buluşmak üzere sonlandırıldı.