Home , Avrupa , Direnişin 53. gününde Turgut Kaya özgürlük çalışmaları

Direnişin 53. gününde Turgut Kaya özgürlük çalışmaları

Haber Merkezi|23.07.2018|Açlık grevinin 53. gününde Turgut Kaya’ya özgürlük çalışmaları ilk gün ki gibi tüm hızı ile devam ediyor.
Şubat ayından bu yana rehin tutulan Turgut Kaya 53 gündür bedenini açlıga yatırarak direniyor. Avrupa’nın birçok şehrinden Atina’ya gelen yoldaşlarıda dışarıda onun sesi olup onun özgürlüğünü haykırmaya devam ediyor.

Sintagma’da hergün açılan stantın yanı sıra gün planlamaları yapılarak birçok eylem ve etkinlikler düzenleniyor. Dün ki çalışmalarda kültürel etkinlikler grubunun hazırlıkları, eylemler için materyal hazırlıklarının ardından sesli ajitasyon eşliğinde bildiri dağıtımı gerçekleştirildi.

„Adalet Zamanı, Turgut Kaya’ya Özgürlük“

İltica bürosunun Turgut Kaya’ya siyasi statü kararına rağmen Türkiye’ye iade kararını durdurmayan Adalet Bakanlığı kapısına Partizan aktivistleri „Time for Justice, Free Turgut Kaya“ yazılı pankartlar asıyor. Partizan aktivistleri Turgut Kaya özgürlüğüne kavuşana kadar adalet bakanlığının adaleti yerine getirmesi için çalışmalarına devam ederek „Turgut Kaya mücadelemizle özgürleşecek“ demişlerdi.