Anasayfa , EMEĞİN GÜNDEMİ , DDSB; Basına ve kamuoyuna çağrımızdır

DDSB; Basına ve kamuoyuna çağrımızdır

indirDevrimci Demokratik Sendikal Birlik(DDSB), Orjin Grup bünyesindeki Aydınlı Deri’de DERİTEKS’te örgütlenmeye başlayan işçilere yönelik sendikadan istifa baskısını protesto etmek için bir açıklama yayınladı. Sendika düşmalığı yapan Aydınlı Deri önünde yapacağı basın açıklaması için “İnançla, ısrarla mücadele edeceğini” belirten DDSB “İşçi sınıfı ya örgütlüdür ya da hiçbir şey”dir diyerek örgtlü mücadele çağrısında bulundu.

DDSB’nin yaptığı açıklamanın tamamı şöyle;

“İşçilerin birlik beraberliğinden korkan Aydınlı Deri patronları, onlarca işçiyi muhasebe müdürü, mağaza müdürü, bölüm şefleri ve yandaş işçilerle sendikadan istifa et baskısı yaparak, yasalara aykırı bir biçimde işten atmaya başladı. DERİTEKS Üye işçilerin en doğal hakları olan sendikalı çalışma hakkını elinden almaya çalışan fabrika yönetimini protesto etmek için iş yeri  önünde kamuoyuna bir açıklamada bulunacak.

Orjin Grup bünyesindeki Aydınlı Deri’de DERİTEKS’te örgütlenmeye başlayan işçilere yönelik mobbing, sendikadan istifa baskısı uygulandığı ve sendika karşıtlığının fabrika yönetimi tarafından fiilen organize edilerek, Aydınlı Deri’de yaşanan sendika karşıtlığın hız  kesmeden devam ediyor. İzinli olduğu halde izin gününde yaptıkları ile ilgili soruşturma başlatarak işten çıkarılan Orhan BAŞIBÜYÜK adlı işçi ile dayanışma ve baskılara karşı sendikal örgütlülüğe sahip çıkmak için yapılacak olan basın açıklamasına sendikal hak ve özgürlüklerin yanında olduğumuzu, her türden mobbing ve sendika karşıtlığıyla inançla ısrarla mücadele edeceğimizi belirtiriz.

İŞÇİ SINIFI YA ÖRGÜTLÜDÜR YA DA HİÇBİR ŞEY

YAŞASIN SINIF DAYANIŞMASI

BİRLİK MÜCADELE ZAFER,ZAFER ,ZAFER”

Basın açıklaması;

TARİH: 16 ARALIK (ÇARŞAMBA) 2015

YER: ORJİN GRUP AYDINLI DERİ FABRİKA ÖNÜ(ADRES:Güneşli Evren Mah. Gülbahar Cad. No: 19)

SAAT: 12.00

DDSB(Devrimci DemokratikSendikal Birlik)